• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Manu - специалист
ср яну 23, 2019 8:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
6-7 дена и си готов за 1во ниво.
Бъзикам се.

Гледам и чета всичко. Кото падне в незасята нива, се никне.
За протокола - има и изключително бързо балансиране, особено на големички системи . Става с новите помпи ALPHA 3 , Alpha reader, и мобилно приложение. Ще се опитам да намеря в ютуб филмче, където го гледах.

EDIT: ето го филмчето - отначало ги балансират по регулярния начин. После /от 8.50 мин/ показват така както описах. Яката работа ! Прее... таковах се аз, че не взех този модел, а предишния. :evil:
vrangelov - специалист
ср яну 23, 2019 9:37 pmManu написа:

Прее...

Не си. Виж колко струва.
Manu - специалист
ср яну 23, 2019 10:00 pmvrangelov написа:
ср яну 23, 2019 9:37 pmManu написа:

Прее...

Не си. Виж колко струва.
Гледах ги тогава, беше около 200 лв. отгоре, ако не се лъжа. То къде ли не ги дадох... :)
vrangelov - специалист
ср яну 23, 2019 10:04 pmManu написа:

Гледах ги тогава, беше около 200 лв. отгоре, ако не се лъжа. То къде ли не ги дадох... :)
Така е. Явно не само аз залитам по разни играчки.
Manu - специалист
ср яну 23, 2019 10:16 pmvrangelov написа:
ср яну 23, 2019 10:04 pmManu написа:

Гледах ги тогава, беше около 200 лв. отгоре, ако не се лъжа. То къде ли не ги дадох... :)
Така е. Явно не само аз залитам по разни играчки.
Споко, така е като се занимаваме с глупости, а не си пием хубавото винце нАвреме ! :)
Другата година, като пусна и останалата част на исталацията, не знам кой ще е тоя герой дето ще балансира три етажа радиатори. Аз нЕма да съм ! :)
Иначе, като стана дума за играчки - виж новата тема за Homematic IP и MAX ! Усещам и там масово разболяване... хахах
gnt69 - майстор
Аз пък съм за стайните термостати. За мен не е оправдано някой беше споменал вчера в една от темите 1300 лева за глави за радиатори, имам четири радиатора само в хола затова, стаен термостат + термоглави за спални и стаи които не ползвам.
Аз си взех от 140 термостат и 4 датчика по долар DS18B20 от алиекспрес и всичко ми е ок. Ито изглед от системата.

Прикачен файл

Screenshot_20190123-222858.jpg
Screenshot_20190123-222858.jpg (16.07 KиБ) Видяна 2192 пъти
vrangelov - специалист
Видях я. Трябва да се запиша да я следя. Аз се бях запалил по Alexa, но уж ми мина.


@Анди, виж това:
Изображение
Manu - специалист
ср яну 23, 2019 10:42 pmgnt69 написа:
Аз пък съм за стайните термостати. За мен не е оправдано някой беше споменал вчера в една от темите 1300 лева за глави за радиатори, имам четири радиатора само в хола затова, стаен термостат + термоглави за спални и стаи които не ползвам.
Аз си взех от 140 термостат и 4 датчика по долар DS18B20 от алиекспрес и всичко ми е ок. Ито изглед от системата.
Екстра си ! С DS18B20 , ако не се лъжа имаше готово решение на Sonoff. APP и работа с Алекса и Гугъл...
Дай малко повече инфо къде си ги накичил тея датчици и т.н.
gnt69 - майстор
ср яну 23, 2019 11:31 pmManu написа:
Екстра си ! С DS18B20 , ако не се лъжа имаше готово решение на Sonoff. APP и работа с Алекса и Гугъл...
Дай малко повече инфо къде си ги накичил тея датчици и т.н.
Конкретно съм взел такъв стаен термостат и датчиците жичните в него пък с безжичните се разбират самички.

ЦЪК .

Иначе тия имат и други работи но аз имам само Bboil rf.

ЦЪК

:partyman:
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Термоглави, електронни регулируеми термоглави или стаен термостат." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: