Най - вълнуващия въпрос зимно време.
film - специалист
Здравейте, имам проблем с въпросната камина прити - купувана р преди 12 години за 200 лв, обикновен модел. Поставена е в стая 8.3 квадрата. Проблема е че почти винаги докато се разпали и опушва стаята. Не става да затворя вратичката и да я оставя защото първите няколко минути изисва да разбутвам дървата и съчките. Ползвам само сухи подпалки и гледам прозореца да е отворен или да е проветрено преди това. Клапана на кюнеца е винаги отворена. Обикновено като паля хартиите, димът е синкав и едва гори. Комина е чистен, мисля че 13 см отвор. Обикновено като слагам дърва пак изпушва но не много. Има ли какво да се направи за паленето? Мисля си че като е малка стаята и не и достига въздух. Или пък ламарина под капака на печката пречи на дима да ходи в комина. Споделете и вие мнения

Прикачен файл

IMG_20221112_185827.jpg
zz_stefanov - майстор
Може и да не и достига въздух заради добре уплътнена дограма, не заради малкия обем на стаята.
film - специалист
дограмата е пвц, но според мен не е изолирала идеално от шум навън защото се усеща. Имаме и едно старо кюмбе от циганите и то се пали добре
zz_stefanov - майстор
Виж, на кюмбето въздухът може да му стига, а на притито не. Хората правят въздуховоди до камината, за да не преминава свежият въздух през цялото помещение. Това с пушилката от улътнена дограма съм го гледал няколко пъти точно с камина.

Тема "Проблем с камина прити" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: