• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Iliarashev - помощник
За Drain Back система, 3 турски колектора на 200 литра теси.
Искам да намеря контролер с 3 сензора ако може поне един от тях да е pt100, който да може
1. Да включва помпата над t1 (темп на колектора) която да мога да променям(20-90 С) , при условие, че dt (което да мога да променям от 2-30градуса) е достигнато.
2. Да спира помпата при dt между 0 и 10 градуса, пак да мога да настройвам.

Само това, ми трябва, толкова ли много искам?!
Защо всички контролери които намирам не позволяват промяна на поне 2 от тези параметри, а са фабрично настроени?

Моля, насочите ме към контролер който да изпълнява повечето от тези условия, без значение какви екстра свирки и дрънкулки има.

Благодаря.

Илия
solar_entusiast - специалист
Този също ще ви свърши работа, но трябва вие да си направите програмата.

http://plccompare.com/mitsubishi-alpha-2/

Но предимсвото е, че винаги може да я ъпгрейднете както си искате. Софтуера за програмиране може да се свали безплатно от сайта на производителя.
Може да работи и с Pt100 и с термодвойки. Това се определя от пробразувателя на входа който ще използвате.
playdeni - напреднал
Здравей,
аз ползвам този в линка по-долу, вече година и съм много доволен.
Има си всички си всички нужни датчици,може да му променяш параметрите,може да управлява помпи,нагревател и тн...,НО най-важното,е че има възможност дисплея да се изнесе(жично) на удобно място от йъдето може да следиш параметрите и да управляваш с-мата.
http://www.amazon.com/TK-SC6-Electronic ... B003SVLPZ2
kuuuuuul - майстор
Управлението на Натурела е най доброто за момента,някъде бях пуснал тема,но не я намерих.
http://www.naturela-bg.com/bg/products/ ... egulatori/
Iliarashev - помощник
Много ви благодаря за линковете и разнообразните препоръки.
Не мога да им намеря цените в нета на тези контролери които сте ми препоръчали случайно да знаете ориентировъчен порядък?

А междувременно се разходих по магазините и намерих две много интересни предложения.
http://www.stil-el.com/index.php?option ... &Itemid=55

А другия е много подобен, на него пише на кутийката Dideli с много сходни характеристики, като изключим защитата от прегряване на бойлера и колектора.

Някой чивял ли ги е тези фирми, пробвал ли ги е, какви са отзивите?

Цената и на двата е 64лв... Направо плашещо, ама ми казаха в топлотехниката, че от дидели-то не са имали и една рекламация.
Вие какво ще кажете?
Единственото неизпълнено условие е, че не знам при какви условия спират помпата. Когато dT е по-малко от зададеното ли или при равни температури т1 и т2 или как?! Прочетох имнкнижките ама не пише.

Казвайте вие тежката дума.
gnt69 - майстор
Iliarashev написа:
Много ви благодаря за линковете и разнообразните препоръки.
Не мога да им намеря цените в нета на тези контролери които сте ми препоръчали случайно да знаете ориентировъчен порядък?

А междувременно се разходих по магазините и намерих две много интересни предложения.
http://www.stil-el.com/index.php?option ... &Itemid=55

А другия е много подобен, на него пише на кутийката Dideli с много сходни характеристики, като изключим защитата от прегряване на бойлера и колектора.

Някой чивял ли ги е тези фирми, пробвал ли ги е, какви са отзивите?

Цената и на двата е 64лв... Направо плашещо, ама ми казаха в топлотехниката, че от дидели-то не са имали и една рекламация.
Вие какво ще кажете?
Единственото неизпълнено условие е, че не знам при какви условия спират помпата. Когато dT е по-малко от зададеното ли или при равни температури т1 и т2 или как?! Прочетох имнкнижките ама не пише.

Казвайте вие тежката дума.
Аз от 10 години ползвам интиел дт 3.1 доволен съм ама нещо напоследък като включва и изключва му мигат цифрите и май е за смяна. Преди месец звъннах на натурела едно девойче много любезно обяснява нещто около 100 лева ми се върти, пращат с наложен платеж с куриер. Ако това хептен издаде багажа 100% ще си взема натурела.
2v6 - майстор
Iliarashev написа:
За Drain Back система, 3 турски колектора на 200 литра теси.
Искам да намеря контролер с 3 сензора ако може поне един от тях да е pt100, който да може
1. Да включва помпата над t1 (темп на колектора) която да мога да променям(20-90 С) , при условие, че dt (което да мога да променям от 2-30градуса) е достигнато.
2. Да спира помпата при dt между 0 и 10 градуса, пак да мога да настройвам.

Само това, ми трябва, толкова ли много искам?!
Защо всички контролери които намирам не позволяват промяна на поне 2 от тези параметри, а са фабрично настроени?

Моля, насочите ме към контролер който да изпълнява повечето от тези условия, без значение какви екстра свирки и дрънкулки има.

Благодаря.

Илия
С Ардуино не ти ли се занимава?
А защо искаш единия да е Pt100 :?
Iliarashev - помощник
До колкото се образовах от форума, с течение на времето полупроводниковите датчици давали фира заради статичното електричество което се натрупва по панела, pt100нямали такъв проблем. Ама открих, че можело с ширмован кабел да се свърже датчика и било по-добре, та вече нямам претенции.
Iliarashev - помощник
Ардуино ми се вижда сложно, не ми се занимава толкова.
  • 1
  • 2

Тема "Контролер за слънчеви панели за БГВ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: