• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
markoscbr - специалист
Шоп под помпата този термо реголатор за какво го използваш , това е тръбата която излиза от котела отиващата благодаря #-o
шоп - майстор
Точно така, това е изходящата вода от котела.
Терморегулатора го поллзвам за да задам над каква температура да работи помпата. При мен си работи на ЕЦ, затова градусите съм ги сложил на 80.
markoscbr - специалист
аха благодаря ти Шоп,не е ли висока тази изходяща вода в котела мисля че на някой котли им дават да се загряват до 65-70 градоса обясни ми действието на този термо регулатор освен че пуска помпата при теб е отворена системата
шоп - майстор
Да, отворена ми е системата, но това няма нищо общо в случая.
Настроил съм 80 градуса именно за да не работи излишно помпата. И без нея всичко си е ОК . На естествена циркулация съм.
markoscbr - специалист
да, разбрах те благодаря събрах доста информация като дойде времето пак ще питам :yawinkle:
markoscbr написа:
Трифонов къде се намира секретния вентил #-o
Чак сеега видях въпроса ,докато търсех снимката.
Секретен вентил се монтира на изхода на радиатора.Настройва се веднъж дебита и това е. Има и термоглави с предварителна настройка на дебита,но нямам опит с такива.
filmatoplo - майстор
По принцип има ли термоглави реглаж на дебита почти не е нужен, понеже дебита на радиаторите във всеки един момент е променен. Ако тези радиатори които са получили по голям дебит заради това че са били по близо или по друга регулировачна причина, то те ще затворят по рано и другите радиатори в инсталацията ще им се увеличи дебита. Не е грешка предваритлно да се регулира през секретните вентили.
markoscbr - специалист
да благодаря ви момчета ,макар че по горните постове ме съветват да не си махам инсталацията старата тя не е ползвана дефакто но така или иначе ще трябва да прекарвам още 2 щранга на 1вия етяж и само захранващата вода за радиаторите която ще идва от тавана е ще има и връщаща ще се пробиват нови дупки та мисля да я направя от ПП тръби стъклофибарни Ф20мм не знам само дали по далечните радиатори ще ги захранва еднакво с по близките след като има ЦП затворена система , или може на близките радятори да сложа термо глави те по бързо ще се загряват ще претварят главите и така потока ще отива към останалите поне така мисля #-o кажете нещо по въпроса
filmatoplo - майстор
Нищо не губиш да си сложиш секретни кранчета и кранове с термоглави на новите радиатори, имай предвид че ако котела е на въглища особено не трябва да остава без товар, имам предвид ако з ас творят няколко радиатора и котела да заври.
markoscbr - специалист
нямам много място ФИЛМАТОПЛО колко сантиметра е дължината на тези секретни кранчета , а иначе ще сложа термо глави задължително, да ще съм на твърдо гориво може би година 2 докато си взема пилетна горелка мисля да си взема 32кв котел на Бош с пилетна горелка Грейко с такива намерения съм ако работата тръгне може и тази година да съм на пилети благодаря
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Предстои ми изграждане на водна инсталация за отопление на къща та ме интересува водна помпа за инсталацията" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: