• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Dizela_86 - помощник
Здравейте колеги става въпрос за отопление на апартамент 72кв. Искам да е на парно и се спирам на пелети, поради финансови причини ще бъде една от двете в заглавието Бурнит най малката е 13 кв и е 2450 лв а Голдена е 1850лв 18 кв. Четох по въпроса не мога да си изясня нещата Бурнита е по разпространен. Споделете мнение ако имате впечатление. Другия ми въпрос е къде да я монтирам може да бъде в хола или коридора. На мен по ми харесва да е в коридора защото няма да вкарвам в хола пушека и пепелта, а също така и звука на пелетите защото в хола ще се спи. Но пък от друга страна се губи топлината която отдава камината.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Щом в коридора, то, разгледай и котлетата. И си сметни пак киловатите, да не ти идват множко
grants - специалист
Здравей колега , мога да ти кажа мнение от моя личен опит. Моята е на Бърнит 13+ , боклуците според мен не са голям фактор защото след едно почистване с прахосмукачката няма никакви следи от мръсотия и т.н. Основния прах идва когато зареждаш бункера , но този проблем го реших като пълня с една кофа на 2-3 пъти.
При мен камината е в хола и наистина шума е леко дразнещ(под дразнещ разбирай по-малко от един клиамтик) особенно ако се спи там , но се свиква.
Топлината която отдава камината е твърде малко ,че да се притесняваш , отделно нали канината ще ти е в апартамента , та дали ще е в хола или коридора отделената топлина все ще ти е у вас.
И моето жилище е около 76кв , като нямам включен бойлер само радиатори с мощност около 12кВ , според мен тези 13кВ които й дават са твърде малко и каминката може доста повече , така че недей да мислиш за по-мощна.
Тея на Gоldenfire ми изглеждат доста дървени като дизайн , отделно за Бърнитите има доста инфорамция тук във форума както за стария така и за новия модел. Според мен си заслужава парите.

Поздрави и успех с избора :)
filmatoplo - майстор
Относно прахоляка при зареждане, гледах един руснак как го беше решил даже и на въглища, та беше си направил един квадратен съд като кофа с дръжка от ламарина която застава плътно на отвора за зареждане. Дъното на тази кофа се издърпва странично както е сложена и горивото се изсипва,връща се дъното обратно, след минута когато прахоляка се е уталожил - си вдигаш кофата и затваряш капачето на камината. Бързи смели сръчни че и жената доволна :wink:
filip_n - специалист
За кое от двете е по хубаво не знам, но за шума лично аз в помещение в което спя голдънфайъра не бих го сложил! В "офиса" им когато ходих имаха суха камина и доста дразнещо звучеше от вентилатора.... Има и още една гледна точка която не се бях замислял до онзи ден, а именно на тия евтини камини - сугурноста! На комшията (не му знам точно каква марка е камината но е българска евтина) пелетната камина и се запали бункера с пелети.... Най малкото инвестирай в няква СО2 аларма да не се издушите
Здравейте този сезон не мога да запаля камината .включвам я температурата на водата стига до 70 градуса и изключва не може да завърти кръга на водата да тръгне да топли и радиаторите в стаята.на какво може.да се дължи?
gnt69 - майстор
Mimiwka написа:
Здравейте този сезон не мога да запаля камината .включвам я температурата на водата стига до 70 градуса и изключва не може да завърти кръга на водата да тръгне да топли и радиаторите в стаята.на какво може.да се дължи?
На помпата.
nokoniko - специалист
eco spar minima 12 kw - сложи си я в коридора, а радиатори в стаите. Тя ще отдава някаква топлина в коридора, което ще ти е в голяма полза.
martolk - специалист
+1 за Еко спар. Не че съм им фен, но са по-добре направени от посочените от теб. Имам преки наблюдения от 25 киловатовия Бърнит и мога да кажа само - бягай далече.
И при мен се случи неска неможе дасе запали камината явно се задръсти шнека ли нз...Пробва няколко пати ме пали или запали и спре ...Н какво лисе дължи..
  • 1
  • 2

Тема "Пелетна камина BURNIT или GOLDEN FIRE ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: