• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
maxmaximoff - напреднал
Размерите на тръбите вътрешно е 65мм
levski1313 - помощник
Добър вечер! Имам нужда от помощ. Сложих турболатори (10 броя), саморъчно направени на камина Термолукс 25. Сега камината работи само на разгаряне(индикацията намигва) повече от час. Сменях и мощността, няма резултат. Дали трябва да променя някакви параметри? Благодаря предварително!
filmatoplo - майстор
Датчика на димни сигурно не отчита вече нужната температура с която регистрира работа :? тъй мисля -някой параметър да се пипне :wink:
levski1313 - помощник
съб ное 24, 2018 9:05 pmfilmatoplo написа:
Датчика на димни сигурно не отчита вече нужната температура с която регистрира работа :? тъй мисля -някой параметър да се пипне :wink:
На дисплея не ми излиза температурата на газовете???
Откъде мога да ги видя?
filmatoplo - майстор
Какво е управлението Фумис ли . :) Хора попрочитайте туй онуй за съответния си уред за да работи и да си го обслужвате .
levski1313 - помощник
нед ное 25, 2018 8:12 amfilmatoplo написа:
Какво е управлението Фумис ли . :) Хора попрочитайте туй онуй за съответния си уред за да работи и да си го обслужвате .
Да, Фумис. Но в менюто температура имам само 2 опции - температура на въздуха и на водата!!! :?
filmatoplo - майстор
Ако има датчик за димни газове -задължително имаш и на дисплея показание под номер 3 като там се ходи с + , първо е стайната , после на водата и накрая на газовете :wink: .
Здравейте!Не знам дали някой ще отговори.Въпроса ми е някой изработва ли ги тези неща готов съм да си платя.,😉
speka_rs - майстор
Да дам фото отчет на турболаторите мое производство: Материал шина 50х3мм дъжина 6 метра огъната и нарязана на равни по дължина парчета.Най-отгоре им направих ме по една дупка 10 мм. Понеже котела ми е Грейко 20 кв, си напраих само 8 бр.Не са перфектни, но съм сигурен, че котела няма да се сърди.Окачих ме ги на 2 шпилки 500х8мм.И ги сложих ме вътре в котела, имаше малко убеждаване, защото не бяха перфектни, но в крайна сметка заспаха. Ето и малко снимки :
Прикачен файл:
IMG_9477.JPG
Прикачен файл:
IMG_9478.JPG
Прикачен файл:
IMG_9479.JPG
Прикачен файл:
IMG_9480.JPG
maistora1965 - специалист
Вече е късно но все пак ако искаш да станат перфектни слагаш шината в тръба и тогава навиваш.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Турболатори за тръби." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: