• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Здравейте, въртят ми се едни мисли в главата ама да питам знаещите.
Имам котел грейко 20кв мисля да му направя малко ъпгрейд турболатори. Размерите на ттръбите са 67мм на 850мм дълги.
Въпросите са плътно ли трябва да бъдат по тръбите или трябва да има място между тръбата и туурбулатора.
С каква дължина трябва да бъдат и колко навивки трябва да имат, и материала от какъв да са изработени и дебелина. Търсих готови или производител ама в БГ няма или аз неможах да намеря. Друг въпрос на втория ход ли да ги сложа, на третия ли или на двата. Слагам малко снимки на котела и на едни английски турболатори.
Предварително благодаря на помогналите.

Прикачен файл

turobolators1.jpg

Прикачен файл

turobolators.jpg

Прикачен файл

20160121_092941.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Електричество ли ще правиш?
n_a написа:
Електричество ли ще правиш?
Хихи,не си в час.
gnt69 написа:
Здравейте, въртят ми се едни мисли в главата ама да питам знаещите.
Имам котел грейко 20кв мисля да му направя малко ъпгрейд турболатори. Размерите на ттръбите са 67мм на 850мм дълги.
Въпросите са плътно ли трябва да бъдат по тръбите или трябва да има място между тръбата и туурбулатора.
С каква дължина трябва да бъдат и колко навивки трябва да имат, и материала от какъв да са изработени и дебелина. Търсих готови или производител ама в БГ няма или аз неможах да намеря. Друг въпрос на втория ход ли да ги сложа, на третия ли или на двата. Слагам малко снимки на котела и на едни английски турболатори.
Предварително благодаря на помогналите.
Мисля,че няма оригинални.Просто експериментирай.
stilian20 - специалист
Според мен е по добре да са почти плътни и ако им направиш и един механизъм да се движат няма да има нужда и от почистване.
gnt69 - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
gnt69 написа:
Здравейте, въртят ми се едни мисли в главата ама да питам знаещите.
Имам котел грейко 20кв мисля да му направя малко ъпгрейд турболатори. Размерите на ттръбите са 67мм на 850мм дълги.
Въпросите са плътно ли трябва да бъдат по тръбите или трябва да има място между тръбата и туурбулатора.
С каква дължина трябва да бъдат и колко навивки трябва да имат, и материала от какъв да са изработени и дебелина. Търсих готови или производител ама в БГ няма или аз неможах да намеря. Друг въпрос на втория ход ли да ги сложа, на третия ли или на двата. Слагам малко снимки на котела и на едни английски турболатори.
Предварително благодаря на помогналите.
Мисля,че няма оригинални.Просто експериментирай.[/q
Че ще има експерименти ще има ам ако може да ги минимизирам.
gnt69 - майстор
stilian20 написа:
Според мен е по добре да са почти плътни и ако им направиш и един механизъм да се движат няма да има нужда и от почистване.
Здравей, гледам с един друг колега сте правили нещо подобно би ли споделил за материала дебелина.
egomen66 - майстор
След шестата минута...
Последна промяна от egomen66 на нед яну 24, 2016 9:34 pm, променено общо 1 път.
gnt69 - майстор
egomen66 написа:
След шестата минута...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TxaBQ9xUVB4[/youtube]
Тез ги знам ама те виж някаква пружинна стомана като на шнековете. Аз нещо по просто мисля шина 60мм да я пресуча като тия английските от снимките.
egomen66 - майстор
Заради колежката с електричеството , го качих.... :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Турболатори за тръби." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: