• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
Какво значи да не стигнат парите. За колко пари можеш да купиш бош. Според мен не споря че съм прав ти трябва 32кв бош + врата с дупка+турболатори. Това според мен ще излезе същите пари като грейкото и ще те глождят терзанията дали взех правилния. Ако имаш бош ще го преустроиш и това е, но при условие че нямаш котел си вземи чисто пелетен. :partyman:
kalin72 - майстор
gnt69 написа:
Какво значи да не стигнат парите. За колко пари можеш да купиш бош. Според мен не споря че съм прав ти трябва 32кв бош + врата с дупка+турболатори. Това според мен ще излезе същите пари като грейкото и ще те глождят терзанията дали взех правилния. Ако имаш бош ще го преустроиш и това е, но при условие че нямаш котел си вземи чисто пелетен. :partyman:
+1
Абе как се харесва мнение???
gnt69 - майстор
Най отгоре има смени дизайн трябва да си на NEW за да можеш да харесваш. Аз например не зная как да търся в новия дизайн и минавам на old когато търся във форума. :partyman:
4799inpl64 - специалист
kalin72 написа:
gnt69 написа:
Какво значи да не стигнат парите. За колко пари можеш да купиш бош. Според мен не споря че съм прав ти трябва 32кв бош + врата с дупка+турболатори. Това според мен ще излезе същите пари като грейкото и ще те глождят терзанията дали взех правилния. Ако имаш бош ще го преустроиш и това е, но при условие че нямаш котел си вземи чисто пелетен. :partyman:
+1
Абе как се харесва мнение???
ами он човеко от априлово-до раковица гора има още.а и по Чукурово още сбират кюмур по реката-а ти пелетен
VelinPetrov - специалист
4799inpl64 написа:
kalin72 написа:
gnt69 написа:
Какво значи да не стигнат парите. За колко пари можеш да купиш бош. Според мен не споря че съм прав ти трябва 32кв бош + врата с дупка+турболатори. Това според мен ще излезе същите пари като грейкото и ще те глождят терзанията дали взех правилния. Ако имаш бош ще го преустроиш и това е, но при условие че нямаш котел си вземи чисто пелетен. :partyman:
+1
Абе как се харесва мнение???
ами он човеко от априлово-до раковица гора има още.а и по Чукурово още сбират кюмур по реката-а ти пелетен
А ти кой беше ?
VelinPetrov - специалист
Колеги кой котел бихте избрали за топлообменник от двата:
Bosch Solid 2000 SFU 27 - 27 kW на въглища
Bosch Solid 2000 SFB 32 - 28 kW на Дърва
На втория му дават по-голямо КПД и е по-голям като размери и топлооменна площ.
Мисля че вторият е по-добрият избор, но искам да чуя и вашите мнения.
В какво се различават двата котела освен в размерите ?
VelinPetrov написа:
Колеги кой котел бихте избрали за топлообменник от двата:
Bosch Solid 2000 SFU 27 - 27 kW на въглища
Bosch Solid 2000 SFB 32 - 28 kW на Дърва
На втория му дават по-голямо КПД и е по-голям като размери и топлооменна площ.
Мисля че вторият е по-добрият избор, но искам да чуя и вашите мнения.
В какво се различават двата котела освен в размерите ?
Размер на бункера,от там и малко по голяма водна риза и те ти 1 кило.Друго няма.
kalin72 - майстор
Има и друго, този за въглища който е, има експлозионна клапа в бункера.
Аз имам този за дърва и съм доволен, скоро ще му слагам Грейко RB20, да съм още по-доволен :mrgreen:
VelinPetrov - специалист
Някъде пишеше че има и повече шамотни тухли/плочи в него и тн. От къде е разликата в КПД и защо е 200 лв, по скъп от другия ако е само размера на бункера ?
Калине ти колко време го ползваш ?
Можеш ли да качиш някоя снимка отвън и от вътре ?
С какъв комин го ползваш ?
kalin72 - майстор
Ползвам го от 5 зими, само на дърва, бук и дъб, да съм изгорил и 5 чувала въглища за тия години, комина е изграден с Шийдел, керамични тела с диаметър 180 мм, висок е 7 или 7.5 метра, не знам със сигурност, не съм и на място да проверя.
Снимки ще потърся, ако нямеря ще постна тук.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Препоръка при избор на стоманен (чугунен) триходов котел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: