• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
andy_forresite - майстор
Минималната мощност на горелката Пелет брен 2000 е 8 kw. Дадената ефективност е 85-86%. Плюс това я дават само за дървесни пелети.
Управлението е с хубав дисплей и много настройки. Настройват се вентили, помпи, колко градуса на водата в отоплителния кръг, колко градуса да е в бойлера, настройки работа на шнека, колко пауза, колко процента вентилатор ... има компенсация и по външна температура ... уж много работи има. Ама не ми е интересен бош. Питах по принцип. Карай да върви...
Последна промяна от andy_forresite на ср мар 16, 2016 7:44 pm, променено общо 1 път.
VelinPetrov - специалист
А категоричен отговор дали този за дърва е по-подходящ за пелети ?
Въглищарката я гледах на живо, ама този на дърва ще го търся да го видя и него.
Калине ти на твоя не можеш ли да щракнеш някоя снимка от вътре главно ?
kalin72 - майстор
Ще трябва да помоля някой от синовете ми да иде до котелното и да щтракне снимка, че аз съм на няколко хиляди километра оттам :)
VelinPetrov - специалист
Мерси, ще съм благодарен ако може да ги постнеш тук :)
vakleto - напреднал
gnt69 написа:
Аз 8 години бях с Атмос пиролизен и на мене така половината които питах казаха няма проблем ще стане, другата половина ще топлиш гълъбите от пиролизен не можеш да изкараш КПД, и ако го направиш няма да си доволен от разхода и напролет ще го продадеш и ще купиш каквото трябва. И продадох Атмоса донадих малко пари и взех Грейко горелка и котел. Сега не знам те ли са най хубавите но аз съм супер доволен. Горя слънчогледови пелети. От началото на сезона съм на 2700 кг.
В големите студове гореше по 45 кг на ден, сега по 15. Топля 200 квадрата + 40 мази + 300 боилер. Гледам колегите с преработените харчат повечко така че в дългосрочен план котела ще се изплати.
Според мен покупката на котела и горелката са добре изхарчени пари. Прибирам се към 19-20 часа и кеф в къщи топло. Минавам през котелното изхвърлям 1 фараш пепел досипвам пелети и така до другия ден, не че на два пъти не засмуква въздух шнека ама то друга бира.
Дано съм бил полезен но към днешна дата не съжалявам за покупката. :partyman:
П.С. Грейкото и то мисля че има малко да се доработва. Наумил съм се да му сложа турбулатори хем за почистване хем за КПД ама със затоплянето на времето рязко ми намаля мерака за ъпгрейд. На лято на спокойствие ще ги конструирам и монтирам.

може ли да споделиш точно модела на Грейкото който си взел колега,аз на 99% съм решен за Грейко само дето с котела имам колебания стоманен или чугунен.Благодаря ти.
kalin72 - майстор
само дето с котела имам колебания стоманен или чугунен.
Стоманен. Няма съвременен чугунен котел, който да е оптималното решение за горелка. Или поне не си заслужава премията в пари.
gnt69 - майстор
vakleto написа:
може ли да споделиш точно модела на Грейкото който си взел колега,аз на 99% съм решен за Грейко само дето с котела имам колебания стоманен или чугунен.Благодаря ти.
Котел Грейко експерт 20 и горелка Грейко РВ20. Котела е чисто пелетен, няма втора врата за зареждане с дърва.
Аз много доволен от системата. Сезон и половина я ползвам вече без никакъв проблем.
Ping Pong - напреднал
Какво му е кпд/то на котела че ми се види че бьрзо му излазят газовете.колко ходов е
gnt69 - майстор
Много добро около 100-110 градуса е температурата на 10 сантиметра от изхода. Откъде ги видя газовете че бързо излизат не разбрах ама добър е препоръчвам го. :partyman:
Ping Pong - напреднал
гледах някаква симулация май по назад в темата
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Препоръка при избор на стоманен (чугунен) триходов котел." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: