• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
sofeto88 - напреднал
kuuuuuul написа:
Браво,много добро изпълнение. :prayer: :supz: Ако и бойлера беше по голям щеше да е сипер.Колко пари излезе всичко?
Малко над 1400 без да включвам бойлера защото е купен по-рано. И да сега съжалявам че не взех поне 150литров
sofeto88 - напреднал
Пиша защото съм изправен пред проблем пък и да отупаме прахта малко, солара работи безупречно, имах малко проблеми с лепилото н а холендрите на помпата.Защото сложих червен антифриз преди зимата и текна отвсякъде, явно лепилото не държи на гликоли. Сега съм с друго дето го дават устойчиво но ще видим зимата как е. За сега на водица.
Имам друг проблем,възвратния клапан на помпената група блокира, слагах друг кара 2-3 месеца и пак. Твърдо реших да слагам магнетвентил. Поръчах от китай един месингов но е с мембрана и като го задействам с уста трудно пропуска... Вътрешното налягане ще му помогне ли да отваря или просто не става за циркулационна помпа?Какъв клапан да търся, тук четох по темите че един колега слага от същите китайски но помпата незнам каква е...
Emoooo - специалист
Помпената група е тая дето и викат (на грундфост)ли е?Че и аз имам такава.
шоп - майстор
Да грундфос е, показал я е на снимка.

Относно китайските магнет вентили-не стават за целтта. Те се нуждаят от минимално налягане 0,5 бара, с размер 1/2 цола са и пропускат супер малко. Работят отлично при водопроводно налягане 2-3 или 4 бара.
sofeto88 - напреднал
Моя е 0.1 бар но пак няма да стане , явно трябва да търся директен те проблемни ли са?
Здравеите купих си товаhttps://bgtherm.net/wp-content/uploads/2021/03/Solar-kits-04-2021.pdf може ли някои да ми даде подробна схема за монтаж,и инструкция за употреба,новак сам с мераци.Боилера ми само не е тоя а е елдом хоризонтален 120 литра.Много благодаря предварително за насоките.
vladtod - специалист
пет ное 12, 2021 11:16 amИвайло Бачийски написа:
Здравеите купих си товаhttps://bgtherm.net/wp-content/uploads/2021/03/Solar-kits-04-2021.pdf може ли някои да ми даде подробна схема за монтаж,и инструкция за употреба,новак сам с мераци.Боилера ми само не е тоя а е елдом хоризонтален 120 литра.Много благодаря предварително за насоките.
Има доста схеми във форума , но като за начало бойлера ти не е подходящ за слънчева система.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Тема "Помощ за изработка на соларна система за топла вода" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: