Най - вълнуващия въпрос зимно време.
a_stoev - майстор
Как за части, дай да я запоим.
шоп - майстор
И аз това си го помислих. Две дупки на изпарителя означава, че няколко медни тръбички са прекъснати.

Може би една снимка, когато е възможно ще даде яснота какви са пораженията.

Иначе те като части ТП не са много скъпи-и нямам представа за 1500 лв дали е икономически обосновано да имате части 2 ра ръка.
radius - майстор
Стоев, точно за теб си мислех :wink: , работата е там, че дори да подкараме външното тяло, му трябва контролер ( FTC), който е над 1300лв.
Шопе не съм сигурен дали си струва, със сигурност не е сделката на годината, но като гледам цените на платка, компресор... страх ме хваща. А в БГ забрави да намериш части за такава машина. Затова си я купих, да не ме е страх, че нещо ще стане. Ще топля и БГВ, абе като англичанин :lol: .
Прикачен файл:
s-l1600.jpg
filmatoplo - майстор
То има луди които с въздушна пушка си обстрелват климатиците за кеф . :wink:
KingLin - майстор
Запис, че това е много важна и полезна тема за мен :) Не съм в час с термопомпите, освен това което съм чел тук, но предполагам, че конкретната система няма да има проблем да се преправи на вода-вода, нали?
radius - майстор
Да си купиш подобна машина, за да я правиш на вода е доста лоша идея. Всъщност какво ще и ползваш, ако е вода-вода? Виж на шоп темата, там е истината :wink:
шоп - майстор
radius, всъшност като се замислих може и да си прав. Електрониката е скъпа и така си решаваш автономността на твоята работеща система.

При фреон 410 маслото е силно хигроскопично. При разхерметизирана система компресора е глътнал вода. Демек трябва промивка, ново масло вакумиране , зареждане и т. н. Няма да се мине само със запояване.

Не се знае компресора колко дълго е бил под въздействието на вода...
Последна промяна от шоп на ср окт 11, 2017 5:56 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Тя като не работи машината, водата как отива в компресора? Че с тая пробойна ме съмнява да пусне компресора. Или говорим просто за повишена влажност?
a_stoev - майстор
Абе смуче си влага. Един ден работа е, да се накълца, промие и сглоби. Кило масло е 40лв, не е милион.
Скопяването на питата е по-гадното, въпреки че в случая аз бих пробвал да запоя самата дупка а не байпас на цялата тръбичка. После ще изглежда адски грозно.

Във всеки случай трябва да вземеш мерки да не се прецака компресора. Режи с тръборез, излей старото масло, промий с метанол няколко пъти, сушене с вакум и продухване с азот и затапване ако няма да се сглобява.
radius - майстор
Направо си изпроси да те потърся :lol:
Тоя метанол не е ли спорен дали да се ползва, нещо такова четох някъде?
Кофти работа, дупките са от Коледа...

Тема "Маркова термопомпа+хубава изолация+подово+страдания= очаквано добър резултат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: