Най - вълнуващия въпрос зимно време.
a_stoev - майстор
Ти си идеален да пробваме това:
http://duelbg.com/bg/catalog/cat:zalepvane-i-uplytnenie
ПАСТЕЛ LA-CO, ЛЕПИ ПРИ НАГРЯВАНЕ, СПИРА ТЕЧОВЕТЕ НА ФРЕОН

УПЛЪТНЯВАЩ МАТЕРИАЛ ПРЕДВАРИТЕЛНО ПРИМЕСЕН С ЕПОКСИД LA-CO

Бързо действие, поправя напълно за 90 секунди;
Работи дори и при системи с голямо налягане тип R-410A;
Aзота е от мен, нали знаеш, най хубаво е да сe учиш на чужд задник :D

Метанола не трябва да се оставя вътре. Ползват го в мокра система да предпазва циркулиращата влага от замръзване и образуване на ледени тапи. Предизвиква корозия на бакъра.
В случая аз го ползвам за да разтвори маслото и влагата за да ги източим навън. след това при вакуменето метанола излиза.
radius - майстор
С колегата Стоев заварихме четири дупки и десетдневните проби не показаха да издиша отнякъде. Машината е вакуумирана и чака пролетта да я сложа за проба вместо сегашната.
joroY - напреднал
Здравей
Та да си продължа с питанките
Казваш ТП е на отделна партида .... Тома неверни иска да цъкнеш сметката за януари 2017
И да ми споделиш тогава каква температура поддържаше в стаите
Иначе .. вложил си доста труд и нерви но пък се е получило .... при мен ако държа такива температури жената ще нададе вой :-D
radius - майстор
:) Нямаш проблем със сметката, но няма да е показателна, защото ходя само уикендите, а през седмицата държа 19С. Това не означава, че не стоя зад думите си за 200лв, просто сега ще е много по-ниска сметката, защото не е -10 цял месец. Около нулата гори средно киловат ( с помпата)., говоря за 24ч засечки, не 5 минути. Смятай.
joroY - напреднал
Ясно
Да си жив и здрав да си я ползваш дълги години .
За мен ТП е чиста работа ... но на този етап не бих си сложил в никакъв случай , а и цените на тока са ни най - ниски в европа така че скоро и те ще литнат в небесата.
Топлината не е безплатна :-D
шоп - майстор
joroY написа:
Ясно

За мен ТП е чиста работа ... но на този етап не бих си сложил в никакъв случай , а и цените на тока са ни най - ниски в европа така че скоро и те ще литнат в небесата.
Топлината не е безплатна :-D

Възможно е след време да те е яд, че не си сложил по-рано ТП. Мен ме е яд малко или много. Но по-добре късно отколкото никога.

Топлината не е безплатна и ще става много по скъпа. Това е факт, но нали значе, че всичко е вързано. Ток, нефт, газ, въглища дърва, пелети...

Истината е изолация + рекуперация.
И разбира се безплатни възвръщаеми енергоизточници.
a_stoev - майстор
Споко, като решат че дървата са твърде евтини, и на тях ще им сложат ръка. Бъди сигурен.
Boyan - специалист
Като сложат ръка на всичко , можем да процедираме като нашите предци :
Обора с крави на първи етаж , между етажите каратаван .
Отдолу идва уютна топлинка :) Идилия .
Ако някой иска да е високотехнологично монтира топлинни тръби между етажите .
шоп - майстор
Boyan написа:
Като сложат ръка на всичко , можем да процедираме като нашите предци :
Обора с крави на първи етаж , между етажите каратаван .
Отдолу идва уютна топлинка :) Идилия .
Ако някой иска да е високотехнологично монтира топлинни тръби между етажите .
+1 към мнението,
а ако искаме да е високотехнологично и имаме крави ( или други животни) да не забравявме и направи си сам биогаз!

П.П. 99.9% съм убеден, че при повишаване на електроенергията първи ще "изревът" потребителите на изключително електроемкият продукт пелети:-(
radius - майстор
Най-малкото по един топлообменник, забит в прясното кравешко ла.но. Всеки ват е ценен, пък после си прави метан.

Тема "Маркова термопомпа+хубава изолация+подово+страдания= очаквано добър резултат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: