Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Цецо - специалист
Имам този котел.Размерите на отвора на долната врата са показани на снимката.Каква е най-подходящата пелетна горелка.Отоплявам 76 м2 жилищна площ в тристаен панелен апартамент с външна изолация и прикачен 80 л бойлер.

Прикачен файл

screen-18.29.52[29.04.2016].png
screen-18.29.52[29.04.2016].png (63.57 KиБ) Видяна 2580 пъти

Прикачен файл

screen-17.10.21[01.05.2016].png
screen-17.10.21[01.05.2016].png (111.86 KиБ) Видяна 2580 пъти

Прикачен файл

IMG_1135 (Small).JPG
IMG_1135 (Small).JPG (109.49 KиБ) Видяна 2580 пъти
filmatoplo - майстор
Като гледам :? ще станат директно без допълнителни фланци горелките Фероли ,Ламбурджини,ИВГ,Бмакс,със фланец може да станат Ератовските -ГП4 и Бисолид .ася де .
Цецо - специалист
Значи за Фероли трябва само да се пробие отвор и не е необходимо никакво друго преустройство ?
Цецо - специалист
В основната тема за пелетните горелки Фероли прочетох,че диаметъра на отвора за Р7 е 143 мм.Това ли е точния размер,който трябва да се направи на вратата.
filmatoplo - майстор
От тук нататък всичко е импровизация до като се получи.
Цецо - специалист
Търся оторизиран техник за монтаж на Фероли на този котел в гр.Видин.
Цецо - специалист
За сега никой не се отзовава.Проблема ми е,че мога и сам да си я монтирам и пусна след като изчетох обилната информация по темата,но продавача заявява,че гаранционния срок отпада,ако не е пусната от оторизиран техник.
gnt69 - майстор
Цецо написа:
За сега никой не се отзовава.Проблема ми е,че мога и сам да си я монтирам и пусна след като изчетох обилната информация по темата,но продавача заявява,че гаранционния срок отпада,ако не е пусната от оторизиран техник.
Е продавача не ти ли даде списък на оторизираните. Почвай ги по азбучен ред и който се поддаде. Оня ден в някоя от темите беше коментирано че котел и горелка се купуват от човека който ще монтира. Да има един виновен накрая.
filmatoplo - майстор
Всеки ден някой ми звъни за нещо ,и на 99% хората са си виновни(особено при непочистен котел или горелка ) ,или се случват форсмажорни обстоятелства като при- смяна на пелети ,засядане на пелети в шнека,засядане на предмети в шнека,замърсени фотодатчици ,спиране на тока и др . :) За кое горно носи отговорност производителя или монтажника .

Тема "Пелетна горелка за котел caldera" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: