Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kozl - майстор
Обикновено циркулационните помпи работят с некакъв дебит и малко налягане.
Едно е сугурно дебита на помпата трябва да е > от сумата на дебитите по паралелни кръгове и ако конвекторите са вързани паралелно от сумарния им дебит=много умножено по единичния дебит на колектора.
Ако имаш малко манометри премери колко е делта Н на помпата. Ако е някъде по-малко от максималното за помпата слагай другата в паралел има смисъл.
Ако е близо до максималното по-добре е да я вържеш последователно. Така си :?
timon_tg - специалист
LazarGanev написа:
Не е нужно да е по-мощна :cool:
с една ли ? в този случай няма ли да се получи по голям дебит на първия етаж ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Реглаж му е майката
nilro - специалист
И аз имам проблем с малко дебит при оградения с жълто конвектор.
Тръгва и след малко спира да духа,а всички други си работят.
Хидравлично изравняване със секретните кранове не помогна.Обезвъздуших го добре.По-мощна помпа не ми се купува.
Дали ако го преместя на най-левият клон,вързан на една тръба ф18 с двете лири положението ще се оправи,понеже виждам,че поне по отношение на мощностите ще се поизравнят щранговете?

Прикачен файл

2.png
2.png (54.41 KиБ) Видяна 941 пъти
jabata - специалист
nilro написа:
И аз имам проблем с малко дебит при оградения с жълто конвектор.
Тръгва и след малко спира да духа,а всички други си работят.
Хидравлично изравняване със секретните кранове не помогна.Обезвъздуших го добре.По-мощна помпа не ми се купува.
Дали ако го преместя на най-левият клон,вързан на една тръба ф18 с двете лири положението ще се оправи,понеже виждам,че поне по отношение на мощностите ще се поизравнят щранговете?
По отношение на мощностите може и да се изравнят нещата, но как ще стоят по отношение на съпротивления? Нали се сещаш че конвекторните радиатори имат много по-голямо съпротивление от другите, и съответно ако ги вържеш на един щранг с лирите, положението ще е пак същото. Основния проблем който имаш според мене е захранването на конвектора. Ф18 тръба ми се вижда много малка за 6KW конвекторен радиаотор. Aко правилно си спомням ф20 тръба поема до 5.4 KW. Т.е. за да ти работи като хората, ти трябва да захраниш конвектора с ф26.

Тема "Недостатачен дебит в системата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: