Най - вълнуващия въпрос зимно време.
LazarGanev - "Велик майстор"
Според мен не ти трябва никаква помпа, просто извикай някой, който разбира.Ама може да не ме взимаш много насериозно и да тръшнеш едни 500 кинта :wink:
aspirebg - напреднал
LazarGanev написа:
Според мен не ти трябва никаква помпа, просто извикай някой, който разбира.Ама може да не ме взимаш много насериозно и да тръшнеш едни 500 кинта :wink:
Е аз от такива дето разбират сега съм принуден да питам тука :) Ще пробвам паралелно първо поне имам нужните неща.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ами тогава пробвай с такива, които не разбират :)
ktamen - специалист
LazarGanev написа:
Според мен не ти трябва никаква помпа, просто извикай някой, който разбира.Ама може да не ме взимаш много насериозно и да тръшнеш едни 500 кинта :wink:
Бе ти ли ще му казваш кво да прави.
Човека обича да му е трудно :prayer:
aspirebg - напреднал
Ама Вие тука май специалистите обичате повече да си чешете езиците и да гледате от високо отколкото да ударите едно рамо. И забравихте с какво име е този форум :supz: Мерси все пак на тези които стойностно отговриха.
Junak - майстор
aspirebg написа:
Ама Вие тука май специалистите обичате повече да си чешете езиците и да гледате от високо отколкото да ударите едно рамо. И забравихте с какво име е този форум :supz: Мерси все пак на тези които стойностно отговриха.
Еми да ти поясня, че тука никой не е длъжен да ти помага. Помолиха те за малко повече информация, ти се направи на тарикат. какво очакваш...?
LazarGanev - "Велик майстор"
aspirebg написа:
Ама Вие тука май специалистите обичате повече да си чешете езиците и да гледате от високо отколкото да ударите едно рамо. И забравихте с какво име е този форум :supz: Мерси все пак на тези които стойностно отговриха.
Ама разбира се, как ще забравим - тук е форум "Направи сам" - защо да викаш специалист и да платиш 20лв, като можеш да се справиш сам, като монтираш помпа на всеки конвектор. Скоро попаднах на точно такива изпълнения - в единия конвектор вградена помпа, а другия пак захранен с отделна помпа, която обаче е захранена безумно от клемната кутия на котелната помпа - за да тръгвали заедно :shock:. Да не говорим, че хидравлически двете допълнителни помпи са вързани недопъстимо в системата без хидравличен изравнител. Махнах двете помпи, поиграх си малко и системата работи перфектно без помпите

Прикачен файл

Помпа в конвектор.jpg

Прикачен файл

IMAG0853[1].jpg

Прикачен файл

IMAG0860[1].jpg
Andri01 - майстор
Ако системата не е част от оборудването на "совалката" т.е. прекалено сложна,два крана след помпите и наличния буферен съд играят ролята на изравнител.
timon_tg - специалист
да използвам и аз темата за един подобен въпрос...
радиаторно отопление колектор на първи етаж с 4 изхода
радиаторно отопление колектор на втория етаж с 4 изхода
необходимо ли е помпа за всеки от етажите или може да се ползва по мощна преди разделянето по етажи ?
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е нужно да е по-мощна :cool:

Тема "Недостатачен дебит в системата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: