• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
pechkata - специалист
ср дек 25, 2019 9:15 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ако не се махне най горната тухла, остава си един апендикс, без възможност за циркулация на газовете.
Малко не съм съгласен за апендикса - кат гледам този и той има апендикс като на Боша...
Прикачен файл:
Heating-biomass-all-products-2018-vol.2-1919x1280.jpg
pechkata - специалист
На лято мисля да повдигна котела на кутия със 15 см. и да я направя на две отделения със две чекмеджета - подобно та този от снимката... :?
Едното за почистване на пепелта от горелката а др. за почистване на ходовете...
И мисля да кара поне седмица без да чистя пепелника - и да се наложи дърпам пепелника и го изхвърлям без да гася горелката... :supz:

Търсих из форума за нещо подобно ама не открих... :roll:
Последна промяна от pechkata на нед яну 19, 2020 4:18 pm, променено общо 1 път.
Димитър Димов - специалист
Защо чеха,а сега и швабата е оставил възможност да се маха тази ламарина?Дали е случайно?
pechkata - специалист
нед яну 19, 2020 4:13 pmДимитър Димов написа:
Защо чеха,а сега и швабата е оставил възможност да се маха тази ламарина?Дали е случайно?
Случайни неща няма...
Ти мяркал лиси нещо подобно из форума за повдигане на кутия на Бош...?
maistora1965 - специалист
Моят е Бош и е повдигнат на кутия няма никакъв проблем да се повдигне.
pechkata - специалист
И си го преградил както мисля аз...
На лято мисля да повдигна котела на кутия със 15 см. и да я направя на две отделения със две чекмеджета - подобно та този от снимката... :?
Едното за почистване на пепелта от горелката а др. за почистване на ходовете...
maistora1965 - специалист
Не само му отрязах дъното и го поставих върху кутия,защо е необходимо да я разделяш.
pechkata - специалист
Защо да не е необходимо да го разделяш...?
Първо горелката грее и това отделение на ходовете ако се отдели ще грее там където трябва...
И втората причина е като се напълни дъното със сажди на последните два хода става апендикс - както казва Трифонари...
Обърни внимание на новите котлите правени за пелети са наблегнали именно на това - по голяма кутия за пепел и по голямо отделение за сажди...
Прикачен файл:
Heating-biomass-all-products-2018-vol.2-1919x1280.jpg
Прикачен файл:
product_157.jpg
product_157.jpg (48.17 KиБ) Видяна 1622 пъти
LazarGanev - "Велик майстор"
Конструкцията на Боша се различава от ДАконерата и Експерта, тъй че няма нужда кутията под него да се разделя на 2 чекмеджета
pechkata - специалист
Защо то отделението за сажди на Боша е малко - какво ще му стане да е по голямо...?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Капак и турболатори за Бош,Дакон,Юнкерс,Будерус." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: