• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Тази камина даже е голяма за 120 лв м , освен това ще ти писне мъкнене на пелети до втория етаж ,и при почистване и зареждане в хола винаги ще има по малко прахоляк колкото и да внимаваш .Имам камина на етажа та правя сравнение.Аз така мисля всеки си преценява.
Doks - напреднал
filmatoplo написа:
Тази камина даже е голяма за 120 лв м , освен това ще ти писне мъкнене на пелети до втория етаж ,и при почистване и зареждане в хола винаги ще има по малко прахоляк колкото и да внимаваш .Имам камина на етажа та правя сравнение.Аз така мисля всеки си преценява.
Благодаря! :thumbs:
Значи правилно съм се ориентирал към грейката колкото и да ми се искаше да си спестя малко амалогия с газобетона за ново помещение.
SoMeBoDy1 - специалист
Doks,

аурига Б ще ти излезе на половин цена отколкото конфигурацията на Грейко.
За Грейко не съм запознат в детайли, но аурига б изглежда доста сполучлив котел,.

Според мен е по-добре да си имаш помещение за котелно, а не в хол, всекидневна и т.н.
Doks - напреднал
Да така е, но малката вместимост на пелети е малко по обвързваща.
Иска ми се малко по дълаг период, поне 3-4 дни да няма нужда от зареждане.
SoMeBoDy1 - специалист
Doks написа:
Да така е, но малката вместимост на пелети е малко по обвързваща.
Иска ми се малко по дълаг период, поне 3-4 дни да няма нужда от зареждане.
Това не е климатик, това все пак е котел и искаш не искаш всеки ден ще отделяш по някоя друга минута пред него в почистване, настройки, зареждане и тн
Точно 1 мин трае зарежднето на бункера с пелети.
Doks - напреднал
Не живеем ежедневно там, а през зима ще се налага да работи постояно за да не замръзне системата. Трябва ми нещо което да не се нуждае от зареждане повече от два три пъти седмично.
Колко често ги чистите тея камини?
filmatoplo - майстор
През вратата всеки ден ,от горния капак всяка седмица , димоотвода на месец зависи може и по често.
Мерси!
Гледах този клип
https://www.youtube.com/watch?v=bwOPLpvkuVs
и си викам ако трябва да го правя това всеки ден ...... :headbash:
straga - специалист
Здравейте,

бихте ли казали за Варна кой е представителя на тази камина.
От Варна има ли някой с такава камина, и ако да - откъде я е взел и какво обслужване има?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Камина на Пелети " Eco Spar " Auriga 25kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: