• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Аз ако съм още днес ще си купя модела Long Time ,това се води PELLETERM V4 .Ератовскигорелки котел със само почистваща горелка 18 киловата ,дълбок пепелник и голям бункер комплект .

Greenecoterm Pelleterm v4 long Time - това напиши това в You tube .ще се влюбиш в котела.
nokoniko - специалист
Виждам, че PELLETHERM V.4 LONG TIME 18кв. е под 4000 лв. и ако наистина е класи над предишните , който коментирахме май цената не е много зле. Пустите пари все недостигат :finga: :finga: :finga:
filmatoplo - майстор
Супер котле - в Ютубе напиши още за него - biomassakatalunya.cat

монтирал съм такива без забележка .
simeon_86 - напреднал
Привет на всички. Сигурно Ви е втръснало от хора, които питат тази камина става ли за нещо или е поредният боклук.

Та въпросът ми е следният. Бяхме се спряли на различни пилетни печки и най-накрая ми предложиха EcoSpar Minima hydro 12kW
Първо искам да питам въпростната камина става ли за нещо или не? По информация се произвеждат в македония и са стари съдружници на Burnit, но си изтеглят лиценза от тях, защото нещо се сдърпват. Burnit ги зачерквам като марка, защото чух достатъчно негативни коментари за тях и съм склонен да им повярвам.

Ще отоплявам апартамент 64-65 квадратни метра.

Като коридора е 8кв.м
Спалнята 11кв.м
Детската 10кв.м
Банята 5кв.м
Хола 30кв.м като печката ще е там.

Апартамента е изклчително добре изолиран и за това сметнах следните необходими ми KW-ти:
като 150W ми е коефициента за изолиран апартамент.

Спалня - 11 кв.м. х 150 W = 1650 W
Детска - 10 кв.м. х 150 W = 1500 W
Хол - 30 кв.м. х 150 W = 4500 W
Баня - 5 кв.м. х 150 W = 750 W
Коридор - 8 кв.м х 150 W = 1200 W
Бойлер - серпентина ~ 3000 W

Та сметки ми за консумираната мощност са следните:
Алуминиев Радиатор, Хелиос, глидер H350mm - 122W/гл.

Спалня 1650W/122W= 14 глитера (1708W)
Детска = 1500W/122W = 13 глитера (1586W)
Хол = 4500W – 2000W(Директна мощност от печката) = 2500W/122W = 21 глитера.(2562W)
Баня Лира - 750W (относително)
Бойлер 3000W
Реално потребление Водна риза: 1708W +1586W +2562W +750W +3000W = 9606W
Цялостно потребление: 9606W + 2000W = 11606W

Т.е 12kw са напълно достатъчни да работи в минимален и максимален режим.

***В сметките не е включен коридора,защото не смятаме да го отопляваме, а лирата ще е по малка от 750W, защото нямаме нужда от голямо отопление в банята и няма място за по-голяма.

Ще се радвам да ми споделите мнение за даденият тип печки. Благодаря предварително.


Също ще помоля за мнение за Пелетна-камина-Coccinella-13
naskov - майстор
simeon_86 написа:

Апартамента е изклчително добре изолиран и за това сметнах следните необходими ми KW-ти:
като 150W ми е коефициента за изолиран апартамент.
Моят коефициент за изключително добре изолирани апартаменти, а предполагам и на повечето специалисти е 25W/m3 при минус 15*С външна температура. Заедно с бойлера ти трябват около 6kW. Тази камина има макс. мощност на водната риза 10кВт, така, че ти е напълно достатъчна. Монтирам ги и се държат много добре. Направени са солидно. Като недостатък мога да посоча, че на дисплея не се показва тем. на водата, а стайната, т.е. имат нужда от монтиране на допълнителен термометър. За италианската камина нямам мнение, не я познавам.
simeon_86 - напреднал
Благодаря ти за мнението. Жив и здрав :)! Ще пиша как се държи след като я монтираме, а разхода и след време ;).
nokoniko - специалист
simeon_86 написа:
Благодаря ти за мнението. Жив и здрав :)! Ще пиша как се държи след като я монтираме, а разхода и след време ;).
Задължително напиши как се държи, че и аз се насочих към този модел, но 18 или 25 киловатовите, но мощността ще я уточняваме с naskov /прави ми впечатление, че е доста отзивчив и си разбира от работата/. И един въпрос към naskov - за къща с изолация 5 см. и пвц дограма /3 камерна слагана преди 10 години/ отново ли кубатурата се умножава по 25W или ватовете се увеличават.Знам, че за всяка къща си има своите специфики, но ориентировъчно..... :supz:
naskov - майстор
На къщите е много важно и тавана да е изолиран. Ако е така с 5см изолация може да се смятат загубите по 30W/m3
nokoniko - специалист
naskov написа:
На къщите е много важно и тавана да е изолиран. Ако е така с 5см изолация може да се смятат загубите по 30W/m3
На тавана е гипсокартон и вата между него и плочата.350 кубика излиза около 12 киловата
andy_forresite - майстор
Не мога да намеря ламбда на тавани тип рогозка. Може ли да помогне някой? Като избирах радиаторите заложих U=0.5. Днес разбрах дебелината като пробивах за лан кабел, ама нямам ламбда.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Камина на Пелети " Eco Spar " Auriga 25kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: