• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Във Варна представителя се намира на ул. "Г. Пеячевич" до "топлата вода" , като се слиза от Мола надолу се пада в дясно.
Joreto86 - помощник
Здравейте колеги имам пелетен котел екоспар аурига 25 кв и искам да и сложа това устройство (https://m.ebay.com/itm/Sonoff-TH16-Temp ... Sw~HBZ9o-3) за да я паля през интернет. Въпросът е някой запознат с устройството на фумис алфа да каже кой вход да ползвам да го свържа това нещо.
nokoniko - специалист
Joreto86 написа:
Здравейте колеги имам пелетен котел екоспар аурига 25 кв и искам да и сложа това устройство (https://m.ebay.com/itm/Sonoff-TH16-Temp ... Sw~HBZ9o-3) за да я паля през интернет. Въпросът е някой запознат с устройството на фумис алфа да каже кой вход да ползвам да го свържа това нещо.
Това се свързва на бялата клема отзад на камината. Но на устройството, което искаш да закупиш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО СЛАГАШ РЕЛЕ и контактите на релето се свързват към бялата клема. Ако искаш да го палиш през телефона не ти е нужно това устройство с температурния датчик И ТОВА ЩЕ ТИ СВЪРШИ РАБОТА - https://www.ebay.com/itm/cute-Sonoff-IT ... SwfCZZ2KbP
Joreto86 - помощник
Това второто пак през реле включва. А релето трябва да е за 220 волта или 12 волта
nokoniko - специалист
Joreto86 написа:
Това второто пак през реле включва. А релето трябва да е за 220 волта или 12 волта
На изхода на смарт устройството имаш 220волта. Там може да си сложиш обикновен контакт и в него да включиш адаптер за 12 волта и към адаптера реле за 12волта. Ако не ти се занимава може към изхода на смарт устройството да вържеш реле 220волта, но мисля, че 12 волтовия вариант е по-разумен. :partyman:
Joreto86 - помощник
пет фев 02, 2018 4:20 pmnokoniko написа:
Joreto86 написа:
Това второто пак през реле включва. А релето трябва да е за 220 волта или 12 волта
На изхода на смарт устройството имаш 220волта. Там може да си сложиш обикновен контакт и в него да включиш адаптер за 12 волта и към адаптера реле за 12волта. Ако не ти се занимава може към изхода на смарт устройството да вържеш реле 220волта, но мисля, че 12 волтовия вариант е по-разумен. :partyman:
Колега отдавна не съм писал по темата но си закупих сонофа и реле за 220'в та за да го свържа трябва да ползвам нормално отворен контакт на релето и да го свържа към бялата клема отзад на котела. Но там сега има мост трябва да го махна и да влезна в настройките на камината за да разреша управлението по стаен термостат
Дани11 - специалист
Здравейте колеги,купих си аурига 25кв,дотук добре но.старият ми комин е Зидан от тухли единични,без изолация е и е напукан .Не е измазан отвътре.Искам да сложа иноксова тръба вътре в комина,според вас с какво ф ще работи добре камината??Комина е висок 5метра,1м над билото.Благодаря предварително!
ГАЛИН СТЕФАНОВ - помощник
вт ное 06, 2018 11:53 pmJoreto86 написа:
пет фев 02, 2018 4:20 pmnokoniko написа:
Joreto86 написа:
Това второто пак през реле включва. А релето трябва да е за 220 волта или 12 волта
На изхода на смарт устройството имаш 220волта. Там може да си сложиш обикновен контакт и в него да включиш адаптер за 12 волта и към адаптера реле за 12волта. Ако не ти се занимава може към изхода на смарт устройството да вържеш реле 220волта, но мисля, че 12 волтовия вариант е по-разумен. :partyman:
Колега отдавна не съм писал по темата но си закупих сонофа и реле за 220'в та за да го свържа трябва да ползвам нормално отворен контакт на релето и да го свържа към бялата клема отзад на котела. Но там сега има мост трябва да го махна и да влезна в настройките на камината за да разреша управлението по стаен термостат
Здравейте. Как да свържа това към Камината през бялата букса
ГАЛИН СТЕФАНОВ - помощник
Прикачен файл:
IMG_20220218_144927.jpg
пет фев 18, 2022 2:43 pmГАЛИН СТЕФАНОВ написа:
вт ное 06, 2018 11:53 pmJoreto86 написа:
пет фев 02, 2018 4:20 pmnokoniko написа:

На изхода на смарт устройството имаш 220волта. Там може да си сложиш обикновен контакт и в него да включиш адаптер за 12 волта и към адаптера реле за 12волта. Ако не ти се занимава може към изхода на смарт устройството да вържеш реле 220волта, но мисля, че 12 волтовия вариант е по-разумен. :partyman:
Колега отдавна не съм писал по темата но си закупих сонофа и реле за 220'в та за да го свържа трябва да ползвам нормално отворен контакт на релето и да го свържа към бялата клема отзад на котела. Но там сега има мост трябва да го махна и да влезна в настройките на камината за да разреша управлението по стаен термостат
Здравейте. Как да свържа това към Камината през бялата букса
filmatoplo - майстор
Ако тези устройства на изходите вадят 220 волта,ги минавайте през малко реле .Какви да бъдат контактите сами преценете в зависимост от сигнала който подава устройството.След като свържете на бялата букса ,в менюто се поставя отметка ,мисля цифра 2 обаче сега на изуст не помня къде.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Камина на Пелети " Eco Spar " Auriga 25kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: