• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,
бих искал да попитам някой има ли отзиви за камина alba 15kw. От една година я ползваме, но при нас стъклото се опушва постоянно. Някой знае ли на какво може да се дължи това? Дали на настройка от оторизирания сервиз или некачествени пелети? Използваме пелети ecopellets- калейца, от който ползват много приятели и са доволни като качество.
Благодаря!
filmatoplo - майстор
При горене с по слаб въздух се опушва повече .
Какво трябва да направя за да не е така?
simeon_86 - напреднал
nokoniko написа:
simeon_86 написа:
Благодаря ти за мнението. Жив и здрав :)! Ще пиша как се държи след като я монтираме, а разхода и след време ;).
Задължително напиши как се държи, че и аз се насочих към този модел, но 18 или 25 киловатовите, но мощността ще я уточняваме с naskov /прави ми впечатление, че е доста отзивчив и си разбира от работата/. И един въпрос към naskov - за къща с изолация 5 см. и пвц дограма /3 камерна слагана преди 10 години/ отново ли кубатурата се умножава по 25W или ватовете се увеличават.Знам, че за всяка къща си има своите специфики, но ориентировъчно..... :supz:
Здравейте.Отностно EcoSpar Minima 12. Бях обещал отговор на вашият въпрос. Камината за 4 месеца считано от 15 октомври, при тази тежка зима(Бургаска област) ми изгори 1 тон(до днеска) пелети взети от село Брястовец(Иглолистни) - 370лв тона с транспорта.. Като цяло се държи доста добре и сме доволни от нея. По моите изчисления за региона...., ако беше по мека зимата щяхме да изкараме зимата само с 1 тон. Първите месеци гореше по 50% чувал на ден, а сега през по тежките месеци си отива по 1 цял чувал(15кг). Подчертавам, че става дума за Бургаска област и, че реално апартамента се отоплява от 05:00 до към 22:00 вечерта, като след това печката се спира изобщо и не се пали през ноща, защото иначе не се спи от горещина. Температурата е от порядъка 21-23 градуса. На 21 се пали, а на 23 спира. Периодичното чистене на печката е от 3 до 4 дена. Водата без проблем е 50 градуса на първа степен, а ако искам повече имам възможност да увелича до 4та степен или на auto, което ми прави без проблем 60 или повече градуси. Може би недостатък е самият матерял, от който е направена, защото при затоплянето на отоплителното тяло започват да се чуват пукания от разширяването на ламарината, което понякога те стряска, но като заключение мога да кажа, че покупката си струва и съм доволен за този период от време. Надявам се, че ще е така и за напреде.

П.С. На предишната страница от темата съм опоменал, каква площ отоплявам.
Doks - напреднал
Малко в страни от темата, но да попитам -
каква е разликата между пелетна камина и пелетен котел със едни и същи кW?
Само това, че камината няма бункер, събира по малко и е по естетична за монтаж в жилищните площи ли?
naskov - майстор
Котела има изолация, камината не. Котела няма стъкло, камината има. Котела се монтира в котелното, камината в хола :)
filmatoplo - майстор
И двете имат вграден бункер .
Doks - напреднал
filmatoplo написа:
И двете имат вграден бункер .
naskov написа:
Котела има изолация, камината не. Котела няма стъкло, камината има. Котела се монтира в котелното, камината в хола :)
По принцип съм се насочил към котел, но тъй като за него трябва да изграждам отделно помещение някъде по двора, почва да ми минава през акъла да сложа за по лесно пелетна камина на етажа който ще се отоплява.
Имам едно помещение колкото килер 1и40ш на 2и40в което не използваме и което ще е идеално за целта. До сега отхвърлях идеята за камина по две причини -
1во четиригодишния ми син е с астма и не искам дори и минимални количества дим и пепел който могат да се вдигнат във въздуха при почистване
и
2ро по малката вместимост на пелети в камината. Доколкото знам събират по 2-3 чувала, докато бункера на котлетата е от 90кг нагоре.
Има ли варианти ако сложа камина да и се приспособи някакъв само делен бункер за 100-150кг?
naskov - майстор
Само да уточня, че камините Екоспар се правят и във вариант котел-с изолация и без стъкло. Бункера е вътрешен, за което пиши и филматопло.
Doks - напреднал
Какво бихте ме посъветвали

котле GREYKO EXPERT+Пелетна горелка GREYKO RB
или
пелетна камина EcoSpar Auriga B 25kW

за среден етаж от къща - 120кв. за сега без изолация(живот и здраве догодина ще има и такава), тавана също няма изолация, но под мен и над мен етажите се отопляват.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 9

Тема "Камина на Пелети " Eco Spar " Auriga 25kw" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: