Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dier - напреднал
de_tomoff написа:
lebendi написа:
Ползвам RITTIUM 14 THERMO сезон и половина и отоплявам 70кв.м етаж от къща без никаква изолация и камината се справя добре.
Предимства-добър дизайн; вграден стаен термостат с дневно и седмично програмиране; окомплектована с качествени компоненти; непретенциозна към качеството и вида пелетите(пробвани над 10модела дървесни пелети),работи сравнително тихо.
Недостатъци-всичко,за което сърбите са разчитали на себе си -недобре пасващи декоративни капаци;недобре сложени уплътнения (вече смених 2от4 и не ги покрива гаранцията),малък обем на бункера и къс кабел за датчика на стайния термостат.
Доколкото знам, наскоро са направили промени по камината и са решили проблемите с детските болести, така че ако се спреш на нея търси от новия модел.Поздрави и успех с избора.
Да питам , кой е новият модел ? :weedman: Знам , че е старичка темата , дано все още я преглеждате .

AQUAS е новият модел, доста сполучливо изпълнение, като цяло са се постарали сърбите
lebendi - специалист
de_tomoff написа:
lebendi написа:
Да питам , кой е новият модел ? :weedman: Знам , че е старичка темата , дано все още я преглеждате .
Модела си е същия,но има някои подобрения-скоро имах ”честта” да покажа на едни познати с камина Rittium 14 от по-новите как се прави основно почистване и видях,че е доста по-изпипана от моята.
de_tomoff - помощник
lebendi написа:
de_tomoff написа:
lebendi написа:
Да питам , кой е новият модел ? :weedman: Знам , че е старичка темата , дано все още я преглеждате .
Модела си е същия,но има някои подобрения-скоро имах ”честта” да покажа на едни познати с камина Rittium 14 от по-новите как се прави основно почистване и видях,че е доста по-изпипана от моята.
И аз се чудя между двата модела Ритиум и Акуас , заглеждам се и в Алфа плам , щом имате опит може ли да препоръчате ? Другият въпрос ми е за комина , изчетох куп писаници , задължително неръждаем , кондензоотделители, ревизионни отвори и т.н. ? И последно , фирма от кооято да си поръчам камината ? :?
dier - напреднал
Какво ще се чудиш при aquas вратите са изцяло чугунени докато при предишният модел са ламаринени, управлението им е еднакво, промени има не само в дизайна между двете камини, казвам го на база опит м/у двете. Цената им е с разлика от около 300лв.
bmahob - майстор
Алфа плам 15 добър модел, с добър разход, безпроблемна работа и добра сглобла за парите....
de_tomoff - помощник
dier написа:
Какво ще се чудиш при aquas вратите са изцяло чугунени докато при предишният модел са ламаринени, управлението им е еднакво, промени има не само в дизайна между двете камини, казвам го на база опит м/у двете. Цената им е с разлика от около 300лв.
Еми чудя се ако разликата е само чугунената врата заслужава ли си 300 -те лева . Никъде не намирам подробно описание за да сравня плюсове / минуси. :?:
bmahob - майстор
колко струва тази печка :?:
dier - напреднал
de_tomoff написа:
dier написа:
Какво ще се чудиш при aquas вратите са изцяло чугунени докато при предишният модел са ламаринени, управлението им е еднакво, промени има не само в дизайна между двете камини, казвам го на база опит м/у двете. Цената им е с разлика от около 300лв.
Еми чудя се ако разликата е само чугунената врата заслужава ли си 300 -те лева . Никъде не намирам подробно описание за да сравня плюсове / минуси. :?:
Който е брал ядове с ламаринената врата ще оцени предимството на чугунената, да не се сметне за реклама само разгледай ги ако искаш цените на сайта на "Рубин 2001" ги има просто информативно, пък ти си решаваш вече какво ще ти хареса и допадне.
dier - напреднал
bmahob написа:
колко струва тази печка :?:
22kw е около 3400лв. по спомен....
bmahob - майстор
е с кво е по добра от коммото 21кв?

Тема "Мнения за пелетна печка с водна риза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: