Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dier - напреднал
bmahob написа:
е с кво е по добра от коммото 21кв?
Къде видя, че съм казал да е по добра от коммо?
Сравнявам двата модела Ритиум-а с новия Акуас.
bmahob - майстор
Не щото гледам е 400-500лв отгоре :? трябва да има за какво иначе...
lebendi - специалист
Aquas не съм виждал и нямам мнение(но 3400 :? ),Rittium14 и Rittium20 за мен са добри и си струват парите,Alfa Plam мисля че имат 1 голям + с пружините в димогарните тръби,но не е лошо да разгледаш и Грейко-може пък да е и по-добър вариант.Най-важното според мен е да направиш правилен (информиран) избор за твоите нужди и твоята отоплителна инсталация,а не да дадеш 2-3000лв и да се окаже че се ядосваш и робуваш на някаква купчина желязо,която си купил уж да ти улесни живота.
de_tomoff - помощник
lebendi написа:
Aquas не съм виждал и нямам мнение(но 3400 :? ),Rittium14 и Rittium20 за мен са добри и си струват парите,Alfa Plam мисля че имат 1 голям + с пружините в димогарните тръби,но не е лошо да разгледаш и Грейко-може пък да е и по-добър вариант.Най-важното според мен е да направиш правилен (информиран) избор за твоите нужди и твоята отоплителна инсталация,а не да дадеш 2-3000лв и да се окаже че се ядосваш и робуваш на някаква купчина желязо,която си купил уж да ти улесни живота.
Аз за това питам за конкретни модели и киловати иначе Ритиум 14 , Акуас 15 , Комо 15 са със сходни показатели , цените са им 2570 , 2770 и 3090 лв . Попитах за чугунената врата , защото там наистина нямам аргументи , колегата по-нагоре писал за ядове ама не писал какви . Алфа плам са с малко по-големи бункери за пелетите , но пък никъде не можах да ги видя на живо , Тим систем са се постарали при изработката , елементарни на пръв поглед неща са доста по-пипнати от на Бърнит. За това отново питам , някой ако има представа от конкретните модели , чувствителност към пелети , проблеми , комини и т.н.
dier - напреднал
de_tomoff написа:
lebendi написа:
Aquas не съм виждал и нямам мнение(но 3400 :? ),Rittium14 и Rittium20 за мен са добри и си струват парите,Alfa Plam мисля че имат 1 голям + с пружините в димогарните тръби,но не е лошо да разгледаш и Грейко-може пък да е и по-добър вариант.Най-важното според мен е да направиш правилен (информиран) избор за твоите нужди и твоята отоплителна инсталация,а не да дадеш 2-3000лв и да се окаже че се ядосваш и робуваш на някаква купчина желязо,която си купил уж да ти улесни живота.
Аз за това питам за конкретни модели и киловати иначе Ритиум 14 , Акуас 15 , Комо 15 са със сходни показатели , цените са им 2570 , 2770 и 3090 лв . Попитах за чугунената врата , защото там наистина нямам аргументи , колегата по-нагоре писал за ядове ама не писал какви . Алфа плам са с малко по-големи бункери за пелетите , но пък никъде не можах да ги видя на живо , Тим систем са се постарали при изработката , елементарни на пръв поглед неща са доста по-пипнати от на Бърнит. За това отново питам , някой ако има представа от конкретните модели , чувствителност към пелети , проблеми , комини и т.н.
Ползвам и двете камини ритиум и акуас, ритиума ми отоплява 150кв мезонет, монтиран е преди 4г., акуаса го ползвам от 2г. отоплявам 80кв къща, още гаранционно на ритиума му смениха ламаринената врата която се изкриви от топлината и не можеше да затворя плътно, за момента проблема го решиха с по дебел уплътнителен огнеупорен шнур нескопосана работа ама за сега върши работа, при чугунената врата изкривяване в следатвие на топлината няма, надявам се ме разбра...
lebendi - специалист
de_tomoff написа:
lebendi написа:
Аз за това питам за конкретни модели и киловати иначе Ритиум 14 , Акуас 15 , Комо 15 са със сходни показатели , цените са им 2570 , 2770 и 3090 лв . Попитах за чугунената врата , защото там наистина нямам аргументи , колегата по-нагоре писал за ядове ама не писал какви . Алфа плам са с малко по-големи бункери за пелетите , но пък никъде не можах да ги видя на живо , Тим систем са се постарали при изработката , елементарни на пръв поглед неща са доста по-пипнати от на Бърнит. За това отново питам , някой ако има представа от конкретните модели , чувствителност към пелети , проблеми , комини и т.н.
Ритиум 14 ползвам 3г. и отоплявам 70кв етаж от къща,като за този период имаше един ремонт на шнека по гаранция и съм сменил съм две уплътнения-на капака на димогарните тръби и на ламаринената врата (с която не съм имал други проблеми).Камината съм я пробвал с поне 10-15 вида дървесни пелети без проблем.Относно комина моя съвет е да всемеш неръждаем гофриран димоотвод 80мм,долу на фукса на камината го стягаш хубаво с вик скоба,горе го вкарваш в комина,замазваш с шамот и си готов.
de_tomoff - помощник
Благодаря за изчерпателните отговори ! Ще се пробвам с Акуас !
Branimir195 - помощник
И аз ползвам RITTIUM 14 THERMO и също съм доволен. За апартамент 100кв.м. изгарям около 2.500кг пелети.апартамента ми е без пвц дограма и изолация(тухлен е).
Та проблема ми е следния искам да попитам може ли някой да ми прати настройките на печката си понеже мойте са поразбутани.става дума там за колко пелети кога как да почива вентилатора на колко да е и останалите неща.ще оставя и майл за по сигурно branko_ruse@abv.bg
БЛАГОДАРЯ ВИ
пет яну 19, 2018 9:28 pmdier написа:
de_tomoff написа:
lebendi написа:
Aquas не съм виждал и нямам мнение(но 3400 :? ),Rittium14 и Rittium20 за мен са добри и си струват парите,Alfa Plam мисля че имат 1 голям + с пружините в димогарните тръби,но не е лошо да разгледаш и Грейко-може пък да е и по-добър вариант.Най-важното според мен е да направиш правилен (информиран) избор за твоите нужди и твоята отоплителна инсталация,а не да дадеш 2-3000лв и да се окаже че се ядосваш и робуваш на някаква купчина желязо,която си купил уж да ти улесни живота.
Аз за това питам за конкретни модели и киловати иначе Ритиум 14 , Акуас 15 , Комо 15 са със сходни показатели , цените са им 2570 , 2770 и 3090 лв . Попитах за чугунената врата , защото там наистина нямам аргументи , колегата по-нагоре писал за ядове ама не писал какви . Алфа плам са с малко по-големи бункери за пелетите , но пък никъде не можах да ги видя на живо , Тим систем са се постарали при изработката , елементарни на пръв поглед неща са доста по-пипнати от на Бърнит. За това отново питам , някой ако има представа от конкретните модели , чувствителност към пелети , проблеми , комини и т.н.
Ползвам и двете камини ритиум и акуас, ритиума ми отоплява 150кв мезонет, монтиран е преди 4г., акуаса го ползвам от 2г. отоплявам 80кв къща, още гаранционно на ритиума му смениха ламаринената врата която се изкриви от топлината и не можеше да затворя плътно, за момента проблема го решиха с по дебел уплътнителен огнеупорен шнур нескопосана работа ама за сега върши работа, при чугунената врата изкривяване в следатвие на топлината няма, надявам се ме разбра...
Здравейте,
аз съм с Акуас 15 от 2 месеца. Инсталатора като я пуска ми каза че ми е намалил малко пелетите, но ми се струва, че още може да се подобри. За един ден стъклото почернява и трудно достига зададената температура на водата. Вчера видях че и температурата на изходящите газове е много висока - 160 210 гр. в различните степени. Може ли някой с опит да си пусне и неговите настройки, за да направя някакво сравнение.
Благодаря предварително.
Здравейте може ли някой да сподели настройки на прелетна камина rittium thermo 20

Тема "Мнения за пелетна печка с водна риза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: