Най - вълнуващия въпрос зимно време.
simeon_86 - напреднал
ПЕЛЕТНА КАМИНА С ВОДНА РИЗА RITTIUM 14 THERMO
Мнения за тази? По информация е Сръбска.

Пелетна камина Coccinella 13
Coccinella 13 я дават гръдско румънска.



EcoSpar Minima 12kW
Тази тука е Македонска.. Старият бърнит но с ново по ефикасно управление и изчистени проблеми.

Коя е най-добра, като качство от 3те. Моля ако има запознат с продуктите да даде мнение.
За Ecospar naskov ми сподели, че няма да съжелявам и е добър продукт, но ме интересува дали сте запознати с другите две.
lebendi - специалист
Ползвам RITTIUM 14 THERMO сезон и половина и отоплявам 70кв.м етаж от къща без никаква изолация и камината се справя добре.
Предимства-добър дизайн; вграден стаен термостат с дневно и седмично програмиране; окомплектована с качествени компоненти; непретенциозна към качеството и вида пелетите(пробвани над 10модела дървесни пелети),работи сравнително тихо.
Недостатъци-всичко,за което сърбите са разчитали на себе си -недобре пасващи декоративни капаци;недобре сложени уплътнения (вече смених 2от4 и не ги покрива гаранцията),малък обем на бункера и къс кабел за датчика на стайния термостат.
Доколкото знам, наскоро са направили промени по камината и са решили проблемите с детските болести, така че ако се спреш на нея търси от новия модел.Поздрави и успех с избора.
simeon_86 - напреднал
Благодаря за отговора.
lebendi написа:
Ползвам RITTIUM 14 THERMO сезон и половина и отоплявам 70кв.м етаж от къща без никаква изолация и камината се справя добре.
Предимства-добър дизайн; вграден стаен термостат с дневно и седмично програмиране; окомплектована с качествени компоненти; непретенциозна към качеството и вида пелетите(пробвани над 10модела дървесни пелети),работи сравнително тихо.
Недостатъци-всичко,за което сърбите са разчитали на себе си -недобре пасващи декоративни капаци;недобре сложени уплътнения (вече смених 2от4 и не ги покрива гаранцията),малък обем на бункера и къс кабел за датчика на стайния термостат.
Доколкото знам, наскоро са направили промени по камината и са решили проблемите с детските болести, така че ако се спреш на нея търси от новия модел.Поздрави и успех с избора.
А информация, колко ти изгори за сезон? Апартамента ми е 70кв.м. като теб.
lebendi - специалист
ivanpavlov написа:
lebendi написа:
А информация, колко ти изгори за сезон? Апартамента ми е 70кв.м. като теб.
Разхода за сезон е 2.5т дървесни пелети,като имам огромни топлозагуби и в студовете не се гаси с дни и седмици
lebendi написа:
ivanpavlov написа:
lebendi написа:
А информация, колко ти изгори за сезон? Апартамента ми е 70кв.м. като теб.
Разхода за сезон е 2.5т дървесни пелети,като имам огромни топлозагуби и в студовете не се гаси с дни и седмици
Благодаря за бързия отговор.Същото значи ще бъде и при мен нямам изолация и аз.
LazarGanev - "Велик майстор"
Като видях заглавието си помислих, че ще се пекат пилета на печка с водна риза :-D
6osi6 - майстор
Всеки патриот пише по този начин.

Взимай гръдското :)
Моля , споделете мнението си за пелетна камина Rittium 14 kw
de_tomoff - помощник
lebendi написа:
Ползвам RITTIUM 14 THERMO сезон и половина и отоплявам 70кв.м етаж от къща без никаква изолация и камината се справя добре.
Предимства-добър дизайн; вграден стаен термостат с дневно и седмично програмиране; окомплектована с качествени компоненти; непретенциозна към качеството и вида пелетите(пробвани над 10модела дървесни пелети),работи сравнително тихо.
Недостатъци-всичко,за което сърбите са разчитали на себе си -недобре пасващи декоративни капаци;недобре сложени уплътнения (вече смених 2от4 и не ги покрива гаранцията),малък обем на бункера и къс кабел за датчика на стайния термостат.
Доколкото знам, наскоро са направили промени по камината и са решили проблемите с детските болести, така че ако се спреш на нея търси от новия модел.Поздрави и успех с избора.
Да питам , кой е новият модел ? :weedman: Знам , че е старичка темата , дано все още я преглеждате .

Тема "Мнения за пелетна печка с водна риза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: