Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, проблемът се появи в края на миналия сезон, но понеже вече се затопляше тогава не съм се занимавал с него. Какво се случва: котела загрява водата до около 50 градуса и изключва, след като температурата падне до около 38-40 градуса, отново се включва. Не съм пипал никакви настройки на горелката не съм сменял пелетите ( ползвам клас А1 ). Не изписва и грешки самата горелка. Преди това си нагряваше до 75-80 градуса. Този сезон го запалих преди около 2-3 седмици, като преди това го изчистих добре от пепелта. Започна да работи нормално, нагряваше си отново до 75-80 градуса и така до преди няколко дни, когато пак започна да изключва на около 50 градуса. Отново изчистих колкото пепел имаше, но този път ефект няма. Нямам стаен термостат, само термоглави на радиаторите. Пробвах да отворя всички радиатори, пробвах и да оставя само 1-2. Ефект няма, поведението е същото. Ще се радвам на всякакви съвети.
Mkilla - помощник
Здравей, дай повече информация на гурутата в този форум. Какъв точно е котелът, че има 10 вида сигурно, дай точната разновидност. Колко радиатора имаш и тн.. Има ли гаранция?
LazarGanev - "Велик майстор"
Или някой е намалил заданието, или температурния датчик си е променил характеристиките, трябва да се замери
Котелът е Pelletherm V.4 LT. Горелката е GP sc. Като цяло съм супер разочарован. Инвестицията ми струваше около 7 000 лева, може би и повече, а не е работила и един цял сезон. Да не говорим, че за отопление основно на една стая ( вярно голяма е ) и бойлер сметката е около 200 лева на месец. Това при положение, че през деня ме няма. Същия разход ми се струва, че ще го постигна и с обикновена духалка за 15 лева. Сега и без това се топля на ток. Ако можех лесно да разкача всичко, вече щях да съм го пуснал за продаване. Иначе, не съм пипал абсолютно нищо по настройки и менюта.

Тема "Проблем с котел Green Eco Therm" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: