Най - вълнуващия въпрос зимно време.
UPS-а е синусоидален купен от vikiwat
https://vikiwat.com/product/19370/inver ... soida.html
Подобен е на този но с 2 гнезда.

До borkata: И аз съм в твоето положение :) може да премигне, а може и да спре за няколко часа. За това търся нещо от рода на 100A акумулатор, който да е устойчив срещу цикличното натоварване (разряд и заряд). Общо взето търся марка. Видях, че доста използват
100Ah/20h Banner ENERGY BULL за каравани и т.н., но както казах нямам си никаква идея кой ще ми свърши най-добре работа.
burkov - специалист
Съжалявам за тъпия въпрос, ама това няма ли да храни и помпата?
Ако е така, с тая модифицирана синусоида е зле работата.

Иначе ако е само за запалка няма да е проблем.
Но да дадеш 450 лева за това, си е жив обир.

Има ups-и по 200 лева с добри параметри(втора употреба), още 250 за акумулатор и щеше да е чудо.
Да захранва я, тя е инверторна с малка мощност. Какъв може да е проблема с нея? Тествахме я през UPS-а и си работеше.
За сумата съм съгласен, просто нещата не зависеха само от мен и не можах да направя хубаво проучване на пазара, за да избера най-доброто.

п.с. Моят модел не е същия и може да не е модифицирана синусоида, ще трябва да попитам vikiwat.
burkov - специалист
Каква е тази инверторна помпа? Циркулационната ли или имаш инверторна система?
Иначе ако мотора на помпата не е мислен за модифицирана синусуида или прав ток, ще харчи повече, ще грее повече и накрая ще приключи.

За моята вила сега съм направил цял кръг от инсталацията към авариино захранване (пка UPS).
Малко скъпо ще ми излязат батериите, но пък си заслужава.
На моя кръг са вързани: хладилник, помпата за камината, ув лапмата за водата, и бъдещия хидрофор.
Все уреди с електромотори. Хем са ми важни ако спре тока, хем ползвам Ups-a като стабилизитаро, защото захранването е скапано и пак си ги пазя от поразии.
borkata99 - специалист
Водооооо, то си го пише.........модифицирана синусоида, ако е за малко време иди-дойди :roll:
Най-добре е: закачаш всичко, накичулваш всички консуматори, палиш горелката и в процес на работа дърпаш захранването на UPS-a
и гледаш кво се случва.............и най-добре е ако снимаш и после покажеш.
Дано софт-а на горелката да не се рестартирва от премигвания, но си зависи от UPS-a. Аз преди 4 години бях на въглища и си ползвах http://elkom-express.bg/%D0%B7%D0%B0-%D ... tiel-250w/, да ама тогава нямаше значение като премигне тока или спре за по-дълго време, ама сега така не става - горелката се рестартира, запалката ако се случи да пали не може да тръгне...........ама си намерих решение. :)
Квот си дал - дал си, живот и здраве. Важното е да ти върши безпроблемно работа и на края на сезона да си доволен. Н.П.
А за батерията е май-добре тягов да си вземеш, но са си скъпи, решението си е твое, избор огромен.
borkata99 - специалист
Бурков, не се мъчи излишно..............сложи си генератор и си ТИ.
UPS-а само за да ти поеме за малко ако се наложи нещо извънредно или премигвания разни.
Помпата е на Wilo циркулационна. Тест направихме и нямаше проблем, котела и помпата си работиха без прекъсване/рестартиране при изключено захранване. Запалката не сме я пробвали но до колкото разбрах за това UPS-а е 1700W защото толкова е и пускувата мощност на запалката.
Малко се отделечихме от темата за акумулатора обаче :) Трябва ми марка/модел около 100A, ценови диапазон 300лв.
stoy@n - специалист
Има помпи които не ги "бърка" ако UPS-а не е с чиста синусоида. Със стария котел купих един китайски UPS 500W. Помпата ми е Wilo 60W .След първата година му "изкормих" акумулаторчето защото не държеше вече и половин час.Изкарах му кабел с щипки и му сложих един 45 Ah (стартов). С него помпата държеше (на първа степен) около 8 часа. Променяше леко звука, но все още си работи вече 10 години. Акумулатора изкара над 4 години и го смених със същия. Сега с пелетния котел си взех 200 W UPS чиста синусоида и 72 Ah акумулатор (пак стартов заради цената) само за горелката-kонсумацията и е 140 W.

:partyman:
burkov - специалист
borkata99 написа:
Бурков, не се мъчи излишно..............сложи си генератор и си ТИ.
UPS-а само за да ти поеме за малко ако се наложи нещо извънредно или премигвания разни.
Генератора е отделен елемент. За батериите на UPS-a сега ще търся как да ги захранвам с фотоволтаик, че моя UPS е на 72 волта, а не намирам читави контролери под 2500 лева.

Автора може ли да каже, колко му е консумацията на помпата и запалката за да го насочим и към акумулатор.
По принцип добре е да е "тягов", който позволява по-дълбок разряд, но там цените са високи.
Ако общата консумация не е голяма, може да сложиш един големичък "стартов", но пак трябва да видим точния модел на UPS-а.
gnt69 - майстор
voodoobg написа:
Помпата е на Wilo циркулационна. Тест направихме и нямаше проблем, котела и помпата си работиха без прекъсване/рестартиране при изключено захранване. Запалката не сме я пробвали но до колкото разбрах за това UPS-а е 1700W защото толкова е и пускувата мощност на запалката.
Малко се отделечихме от темата за акумулатора обаче :) Трябва ми марка/модел около 100A, ценови диапазон 300лв.
Пробвай и шнековете че и те не харесват модифицираните синусоиди.

Тема "Акумулатор за UPS за котел на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: