Най - вълнуващия въпрос зимно време.
gnt69 - майстор
И колко мощност консумира, прочети в книжката пише. И аз съм в Русе и нямам оплаквания от тока. Най много е гаснял за час и половина, изключая дните за профилактика. :partyman:
LazarGanev - "Велик майстор"
gazdata83 написа:
Здравейте.Пръв сезон започвам с пелети та: Имам Пелетен котел Dakon Era Long Time+горелка GP25(самопочистваща)+Grundfos UPS2 25-40/60.Какъв UPS ми трябва.Нищо друго освен уредите по отоплението няма да се включва в него.Искам да избегна проблеми при често прекъсване на тока и така известните у нас аварии по скъпата ни БГ мрежа.
Никакъв ЮПС не ти трябва, защото на това чудо само запалката му е 1000Вт
borkata99 - специалист
LazarGanev написа:
Никакъв ЮПС не ти трябва
ДА, ама ако си в Русе, в града, гнт69 e прав, почти няма да ти се наложи да ползваш UPS.
LazarGanev написа:
защото на това чудо само запалката му е 1000Вт
ДА запалката е 900 вата и аз съм с подобна горелка GP IV 25 но не е само почистваща се.
Живея на една вила на 8 км. от града и там имаме чести премигвания и спирания за по минута-три на тока #-o А като падне голям сняг или има виелица и го спират. И се видях принуден да си сложа UPS - поне поема преимигванията и кратките спирания, ако са по-големи имам време да пална генератор-а, той е с дистанционно и ми е удобно........ :cool: Виж някъде писах и споделих, има и клипчета качени - та поразгледай и ще ти се изясни............ :lol:
И аз съм на 8 тина километра,та и при нас миналата година имаше доста премигвания.
gnt69 - майстор
Може би трябва генератор за запалването, пък после упс да поддържа горенето. Аз съм с Грейко и вчера гледах консумацията за нормално горене трябват около 120 вата. Само вентилатор 25, после и двата шнека като се намесят станаха 108 вата.
borkata99 - специалист
Ти си си добре - малка консумация, ще те задоволи всякакъв UPS, само да е с права синусоида.
Ама ние с "печките" :lol:
Е аз съм се оправил :rolleyes: вече, ама колегата да му мисли. :?
gnt69 - майстор
Е да де ама имам 100 ватов само за слънчевите колектори. По едно време мислех да купувам ама 300+ лева. И така пък ако спрат тока рамантика палим камината и се радваме на живия огън.
Ами-генераторче ще е...докатони цукат и цакат с тока.
burkov - специалист
За под 500 лева може да се купи ups над 1kW, с чиста синусуида и батерия.
Ако имате проблеми с тока си е добро решение.
Освен това някои работят и като стабилизатори и са подходящи при под/пре напрежение.
LazarGanev - "Велик майстор"
То хубаво, ама колко време ще изкара акумулаторът при такава консумация?

Тема "Акумулатор за UPS за котел на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: