Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка какъв акумулатор да взема за котел на пелети. Купих 1700w UPS по препоръка на човека, който ни изгради системата и сега си търся акумулатор. Ако някой има опит с марка/модел моля да сподели.
nnikbg - специалист
Нямаш нужда от UPS.
Къщата е на 50 км от София, вярвай ми все ще потрябва UPS :)
burkov - специалист
Дай модел на UPS-a, да видя какво може и ще ти кажа.
gnt69 - майстор
Поне 4 ще трябват може и повече.
LazarGanev - "Велик майстор"
voodoobg написа:
Купих 1700w UPS по препоръка на човека, който ни изгради системата и сега си търся акумулатор.
Викаш го тоя нещо за профилактика (уж де :wink: ), хващаш тоя 1700Вт ЮПС и бой, бой, бой, бой - само по главата! Кат' се свести - пак! После му го връчваш и да ти го плаща! :cool:
burkov - специалист
Е що така? Ако ups-а е читав и е на добри пари си заслужава. Освен това може да си закачи и други неща на него.
DundyTheCroc - майстор
Че е много за една горелка и помпа, много е, ама купен вече. Дай модел да мислим за акумулатори, пък може и кръг за аварийно осветление да си направиш после.
n.ganev - майстор
voodoobg написа:
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка какъв акумулатор да взема за котел на пелети. Купих 1700w UPS по препоръка на човека, който ни изгради системата и сега си търся акумулатор. Ако някой има опит с марка/модел моля да сподели.
#-o #-o #-o Вай Вай Вай. Требет си Ногу 'кумулатори Баси и още толкова горелки.
borkata99 - специалист
:)
И аз ползвам подобен http://prikachi.com/images.php?images/379/8907379h.jpg, http://prikachi.com/images.php?images/400/8907400e.jpg но го взех от зор, реотана на моята горелка е 1 кW :x
Котлето се ползва на вила, постоянно обитавана и зимата, а и лятото тока спира или премигва често. Имали буря гасне и при обилен сняг изкарва по няколко часа без ток. Имало е зими и по 2-3 дена сме изкарвали............романтика, ама и кеф !!! :lol:
Пък ни е и гот.
Та........ако запалката на горелката ти е 100-200 ватова правиш каквото те съветва Лазар :axe:
Ама ако е като моята хубаво си направил независимо от парите, стига да е с "права синусоида". Погледни на колко волта ти е UPS-a, може да е на 24, а и на 48 - от това ще зависи не само каква да е батерията, а и колко броя да са :lol:Може да има изненадаааааааааааааааа !
Аз съм доволен от моя UPS, някъде преди съм качил клипове как работи и как горелката си бачка и пали без проблеми, при премигване нямам рестарт и подобни........... a и съм качил на него и DVR + 8 камери + ТВ + Net + WiFi + помпа на слънчеви колектори.
Но............едно голямо НО :roll: 4 бр. 12 волтови 9 амперови..............http://prikachi.com/images.php?images/403/8907403h.jpg
Е, не издържа много време, но достатъчно при нужда да се палне генератора, а и като се вземе предвид че е с дистанционно............. :-D

Тема "Акумулатор за UPS за котел на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: