Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Staio1 - специалист
И на мен ми предстои пазаруване на акумулатор, но не мога да преценя колко мощен и какъв точно. UPS- а е марка "SineUPS" s200 (200 w), с чиста синусоида. Ще захранва помпа "GRUNDFOS UPS 2" консумация на трета степен 47w. + горелката я дават в режим на запалване консумира 140w , в режим на горене 40w , в режим почистване 50w + модул за интернет връзка 5w +самия дисплей на управлението 5w. В случай когато се пали горелката и помпата е на 3та степен се получава 197w. Въпроса ми е ще има ли начин да се върже акумулатор който да издържа 8 часа без ток или не? Не че се случва често, но аз съм с бебе в къщи и работя на смени по 8-9 часа. Недай си боже стане некоя авярия трябва да има резервен план. Ако не, колко ще издържа 100ah акумулатор?
stoy@n - специалист
Staio1 написа:
И на мен ми предстои пазаруване на акумулатор, но не мога да преценя колко мощен и какъв точно. UPS- а е марка "SineUPS" s200 (200 w), с чиста синусоида. Ще захранва помпа "GRUNDFOS UPS 2" консумация на трета степен 47w. + горелката я дават в режим на запалване консумира 140w , в режим на горене 40w , в режим почистване 50w + модул за интернет връзка 5w +самия дисплей на управлението 5w. В случай когато се пали горелката и помпата е на 3та степен се получава 197w. Въпроса ми е ще има ли начин да се върже акумулатор който да издържа 8 часа без ток или не? Не че се случва често, но аз съм с бебе в къщи и работя на смени по 8-9 часа. Недай си боже стане некоя авярия трябва да има резервен план. Ако не, колко ще издържа 100ah акумулатор?
Според сметките които си направил UPS-а ще работи на границата на максимума си, което не е препоръчително. Със същата мощност използвам и аз, но само за контролера на горелката и шнека. Не съм измервал реалната консумация за да пресметна колко време ще ми издържи. Аз съм сложил 72 Аh, но е стартов и ми е трудно да пресметна теоретично колко време ще издържи, тъй като те са предвидени да работят в различен режим от тяговите. Тествах го само един час и като му измерих напрежението беше 12.65V. По назад писах, че старият ми UPS, който сега ползвам само за помпата е с 45 Ah и издържа 8 часа, като помпата е на първа степен-30 W.
При мен общата консумация без запалката е около 120-130W. На запалката пусковата и мощност е 1700W и затова е взет 1700W UPS.
За този акумулатор имате ли някакви мнения? http://www.acdc.bg/%D0%90%D0%BA%D1%83%D ... 33_235_213
VLADO66 - майстор
Виж какъв заряден ток има този UPS първо и тогава според липсата на ток сметни капацитета на акумулатора.
infomar
Трябва ти AGM - тягов, тип акумулатор. Те са много по-скъпи от стандартните (стартерните), но традиционно с по-дълъг живот... е, зависи си от марката все пак.

Примерно нещо подобно:
https://shop.chepakov.com/akumulatori/agm

Може да ги намериш на различна цена, в зависимост дали са ментета или .....
Staio1 - специалист
stoy@n написа:
Staio1 написа:
И на мен ми предстои пазаруване на акумулатор, но

Според сметките които си направил UPS-а ще работи на границата на максимума си, което не е препоръчително. Със същата мощност използвам и аз, но само за контролера на горелката и шнека. Не съм измервал реалната консумация за да пресметна колко време ще ми издържи. Аз съм сложил 72 Аh, но е стартов и ми е трудно да пресметна теоретично колко време ще издържи, тъй като те са предвидени да работят в различен режим от тяговите. Тествах го само един час и като му измерих напрежението беше 12.65V. По назад писах, че старият ми UPS, който сега ползвам само за помпата е с 45 Ah и издържа 8 часа, като помпата е на първа степен-30 W.

Мисля, че няма да е проблем защото тези 197w ще се получават, само при запалване , а в нормален режим на работа ще са доста по-малко консумираните ватове. Ще търся тягов 100ah. някакъв да видим.
borkata99 - специалист
VLADO66 написа:
Виж какъв заряден ток има този UPS първо и тогава според липсата на ток сметни капацитета на акумулатора.
прочете ли внимателно какво ти пише Владо ?
Да не се окаже, че вържеш яка батерия и UPS-а да не може да я пълни.............. :wink:
Staio1 - специалист
borkata99 написа:
VLADO66 написа:
Виж какъв заряден ток има този UPS първо и тогава според липсата на ток сметни капацитета на акумулатора.
прочете ли внимателно какво ти пише Владо ?
Да не се окаже, че вържеш яка батерия и UPS-а да не може да я пълни.............. :wink:
Четъ в инструкциите и никъде на виждам колко зарежда този UPS. Иначе пише че максимум 100ah. акумулатор трябва да се свърже към него. Интересно ми е като се запеди този акумулатор и в момента няма никаква консумация UPS-а спираи да го зарежда?
borkata99 - специалист
Да, така би трябвало да бъде....дори, периодично би трябвало и да разрежда до някаква граница батерията и после пак да я пълни...........
Но най-добре звънкай на производителя и питай всички тези въпроси, трябва да ти отговорят те най-добре.
Но щом пише че може да се сложи външен 100 А-перов е идеално, толкова купуваш и си ТИ.
Най-добре е тягов, но са скъпи, може да пробваш с стар терен ще ти върши работа, според мен си вземи от тези "обслужваемите" и периодично ще си го проверяваш и допълваш при необходимост с дейонизирана вода.
Аз така карам вече 10 години, но на всеки 2 сменям батерията.............от въглищата ми остана UPS инвертор INTIEL 250W, ама за горелката не стана но си го ползвам за други благинки :)

Късмет !
Здравейте.Пръв сезон започвам с пелети та: Имам Пелетен котел Dakon Era Long Time+горелка GP25(самопочистваща)+Grundfos UPS2 25-40/60.Какъв UPS ми трябва.Нищо друго освен уредите по отоплението няма да се включва в него.Искам да избегна проблеми при често прекъсване на тока и така известните у нас аварии по скъпата ни БГ мрежа.

Тема "Акумулатор за UPS за котел на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: