Най - вълнуващия въпрос зимно време.
burkov - специалист
Зависи от акумулатора :D

Не съм запознат с работата на пелетните котли.
Запалката постоянно ли работи? Ако е постоянно и имаш постоянна консумация над киловат, това си е за генератор.
Има евтини генератори с подобни параметри. Може да се купи и скъп разбира се, но нещо не ми се вижда изгодна цялата работа.

Ако трябва по 1кв/ч за котела, допълнително и по 1-2 литра за генератор, малко множко идват разходите. Заслужава си, само ако топлиш нещо голямо, иначе не виждам смисъл от сложната система.
borkata99 - специалист
Бурков,..............запалката се включва в началото и дърпа 900 вата докато запали пелетите, после спира и консумацията идва от вентилатора и шнека и помпата, около 100-150 вата. И да спре тока системата ще си работи на UPS с min. консумация докато горелката не спре поради някаква причина. Ако няма ток и искаш да запалиш.............. :wink: тогава е емоцията, ще ти трябва към 1100 вата и бая як UPS трябва да имаш за да нямаш проблеми. Ама това е за наще GP IV горелки, добри са, нямат проблеми, ама запалките са "котлони" :? Но аз си карам вече 4-ти сезон без проблем, дай боже все така и съм намерил колая.......... :lol: Новите горелки са с малка консумация 100-на вата и са удобни за по-слаби и евтини UPS-и + външна батерия и отиде 10-на часа работа без проблем.
При мене UPS-a съм го сложил от зор #-o да обира примигванията и кратките до 10-на минути прекъсвания и работи добре дори горелката пали на UPS. Някъде съм качвал клипчета и може да се види как работи. За по-дълга липса на ток се пали генератор, ама вече не е толкова на често, но премигванията и "профилактични" сутрешни изключвания дразнят много.
М/у другото, колегата да внимава ако купува генератор какъв ще е !!!
burkov - специалист
Ясно, значи спокойно може да се вземе ups около 1200 вата.
Ще държи добре и не е особено скъп. Плюс това, щом е само за палене, след това ще държи достатъчно на яка батерия.
Christo - майстор
Да споделя и аз малко личен опит. И малко информация за размисъл..... Имам доста скъп котел. На 5 години е и тогава запалките не бяха така икономични, колкото сега. Трябваше да сложа UPS, защото при нормално спиране, моят котел прави нещо като шът-даун при компютрите: спира подаването на пелети, доизгарят вече попадналите на огнището, още известно време се продухва зоната на горене, за да се разхлади, и чак след 15 минути спира циркулационната помпа. Ако спре токът внезапно, спира циркулацията на водата и котелът вдига температурата си с около 10-15 градуса, и ако е настроен да работи на 80 градуса, може да прегрее, което скъсява живота на котела и арматурата около него. Моят съвет е да не се предоверяваме на производителя, а да измерим реалната консумация на котела в различните режими на работа, да се изясни как точно работи котелът като логика и чак тогава да купуваме UPS. В моят случай трябваше 750W UPS да е предостатъчен, пък се оказа, че 1KW не стига. В режим на палене UPS-ът при наличие на напрежение в мрежата пищи на умряло, минава в режим на байпас, тоест не генерира той напрежението, а директно пуска мрежовото напрежение към котела, и някак си се справя. При липса на мрежово напрежение, котелът нормално работи добре. Ако се стигне до палене UPS-ът изпада в аларма и умира. В моят случай, на всеки 45 минути работа котелът си почиства огнището и след това се стига до ново палене, тоест на всеки 45 минути му трябва много ток заради паленето. Продадох UPS-а и купих нов, който издава сигнал, че няма напрежение в мрежата. От този сигнал правя СТОП на котела и продължавам след това да захранвам само циркулационната помпа. Понеже имам и буфер, имам топла вода за още няколко часа, докато евентуално енерговците възстановят мрежата. Има и друго- всеки тип акумулатор има специфичен начин на зареждане. Един читав UPS трябва да е направен за точно определен тип акумулатор, за да го зарежда правилно. Иначе акумулаторът няма да се зарежда като хората и ще свърши бързо. Няма UPS пригоден за всякакви акумулатори. И няма такова нещо като мощен, с чиста синусоида и евтин UPS.
burkov - специалист
Абсолютно съм съгласен с горното. Първо се мери и тогава се купува.

Иначе изпадат доста читави неща за смешни пари, защото 6 батерии по 50 лева за някои фирми е неоправдано. Особено за машина на 5-6 години.

Аз така се сдобих с ups 2500 вата. За него ще се охарча за батерии, защото работи на 72 волта, но пък ще го ползвам и за друго.
Оказахте се прави, тоз китайски UPS на викиват не успя да зареди 100аh акумулатор. След разправии и 3 пъти връщане за поправка, накрая ми върнаха парите. Видях, че горелката харчи 100W нормално и 1200W при палене на пелети и в момента съм в издирване на нов UPS. Да ме насочите към нещо?
Гледам някви Български 1200W на космическата цена от 1к лв......
Ако имате опит с UPS който зарежда 100ah акумулатор и подава около 1200W ще съм благодарен да споделите опит.
burkov - специалист
Аз бих проверил този.
Виж на колко волта работи и каква е точно грешката. Ако е само батерия е оферта голяма. Обаче ако работи на 24,48 или 72 волта ще са много пари батериите.
LazarGanev - "Велик майстор"
Аз пък си търся евтин Кайен, някой ако знае да свирка.На цената на Ховъра да е :wink:
Emoooo - специалист
LazarGanev написа:
Аз пък си търся евтин Кайен, някой ако знае да свирка.На цената на Ховъра да е :wink:

Ееее,изтърва промоцията Lazare.След сксндала с вредните емисии на WV,бяха пуснали на американският пазар кайени на половин цена базов модел,заради софтуера.ХАХАХХА :lol:
пон сеп 12, 2016 4:58 pmvoodoobg написа:
Здравейте, може ли да ми дадете препоръка какъв акумулатор да взема за котел на пелети. Купих 1700w UPS по препоръка на човека, който ни изгради системата и сега си търся акумулатор. Ако някой има опит с марка/модел моля да сподели.
VRLA акумулатор или OPTIMA това са батериите , който ще ти свършат работа
Можеш да ги намериш в https://dinakumulatori.com/

Тема "Акумулатор за UPS за котел на пелети" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: