• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
dak
Много благодаря колега , жив и здрав да си !!!
Твойте са по високи но ти пък си увеличил интервала на шнека , ще пробвам и аз с интервала (моя беше на 6,5) и според мен работата ще заспи , че още цапа стъклото . Няма да ти казвам колко бяха омазани настройките от така наречения "техник" аман от некадърници !
nani23 - напреднал
Моят беше настроен на 7.Вдигах през секунда докато не ми хареса.А ти ако можеш ми кажи колко квадрата отопляваш,изолация,дограма,бойлер имаш ли и т.н.И ако можеш засечи я и дай някакъв разход. Поздрави.
dak
Като квадратура утре ще видя с точност и ще пиша , иначе като сметнахме глидерите (има и бойлер вързан) в разход са 20 киловата . Изолация няма а дограма започнахме да сменяваме поетапно , сменени са два прозореца с ПВЦ от общо 7 дървени така , че има какво да се желае. Ремонти ще има тепърва. Камината се ползва от миналата зима за която отидоха близо 4 тона иглолистни пелети. Сроро разбрах за тези настройки случайно и като видях каквиса се хванх за глават. Въздуха беше много силен и изхухваше полу изгорели пелети извън контейнерчето , имаше доста повече пепел спрямо сега от както я настройвах аз , сега гледам , че консумацията е паднала. Днес на 48 градуса за 9 часа е изгорила няма и 10 кг. , преди за същото време отиваха 15 кг.
u-ray - напреднал
Записвам се да следя темата.
Ще погледна моята ДаВинчи какви са настройките, че ми се струва че въздуха й идва много.
На ниска скорост като работи (1-2) пламък почти няма. Но пък затова пепел не остава никаква в чашката.
Забелязвам, че и доста неизгорели пелети има при пепелта - опасенията ми са че, когато е в режим на продухване, силният въздух издухва токущо падналите пелети навън....!?! ...това възможно ли е?

Благодаря Ви за споделената информация.
naskov - майстор
u-ray написа:
.
Забелязвам, че и доста неизгорели пелети има при пепелта - опасенията ми са че, когато е в режим на продухване, силният въздух издухва токущо падналите пелети навън....!?! ...това възможно ли е?
Точно това е :?:
nani23 - напреднал
Колега я кажи засичал ли си я колко ти гори на час?
OLEG DIMITROV 67 - помощник
ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ,ОТ 2 ГОДИНИ СЪМ НА СЪЩИЯТ "ХАЛ" ТАКА ДА СЕ КАЖЕ,АМАН ОТ МАЙСТОРИ,ВСЕКИ ПЪТ КОГОТО ВИКНА В КЪЩИ "ЧОВЕКА КОЙТО САМО ВЗИМА ПАРИ И В КРАЙНА СМЕТКА АЗ НЕ ЗНАМ ЗА КАКВО МИ ГИ ИСКА,АМА БУКВАЛНО НИЩО НЕ РАЗБИРА И ПОНЕЖЕ Е УЖ ЕДИНСТВЕНИЯ В НАШИЯ ГРАД КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА С ТОЯ МОДЕЛ :x БИЯХ РЕШИЛ ДА СЕ СБОГУВАМ С ТАЯ КАМИНА/18 кв/ ТА ДА ПРЕМИНА НА ВЪПРОСА ЗА КАКВО СА ТОЧНО Р16 И Р17 И КОЛКО ТРЯБВА ДА БЪДАТ ТЕХНИТЕ ПАРАМЕТРИ ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРИЯ
nani23 - напреднал
p16 е оборотите на винтилатора при load wood а p17 при fire on.При мен са p16-1600,p17-1700
OLEG DIMITROV 67 - помощник
ЗДРАВЕИ,ОТ ВТОРНИК ДО ДНЕС ПАК СЪМ ВЪВ "ФИЛМА" ПРИ ПЕН В МОМЕНТА ПР16 Е 1060 И ПР17 1050 ПАЛИ ЛЕСНО НО ЗА СМЕТКА НА ТОВА ПЪК ИЗХОДИЯЩИТЕ ГАЗОВЕ СА МЕЖДУ 130 И 160,И СЛЕД ПОРЕДНАТА СРЕЩА НАЙ ПОСЛЕ С НЕОТКРИВАМИЯ ТЕХНИК СНОЩИ ТОЙ МИ КАЗА ЧЕ КАМИНАТА НЕ Е ПОЧИСТЕНА,ВЪПРЕКИ ЧЕ НЕГОВИЯ КОЛЕГА Я ПОЧИСТИ ПРЕДИ МЕСЕЦ
OLEG DIMITROV 67 - помощник
МЕЖДУ ДРУГОТО СНОЩИ ОТ НЕГО ЧУХ ТВЪРДЕНИЕТО ЧЕ АКО Я ОСТАВИЯ ДА РАБОТИ 24 ЧАСА НА 48 ГРАДУСА ЩЕ МИ ХАРЧИ 2 ЧУВАЛЧЕТА ПЕЛЕТИ ,САМО ЧЕ ЗАБРАВИХ ДА ГО ПОПИТАМ ПРИ ТИЯ МИНУСОВИ ТЕМПЕРАТУРИ И С ТАЯ ТЕМПЕРАТУРА НА ВОДАТА КАК ЩЕ СТАНЕ ТАЯ РАБОТА
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

Тема "Настройки на пелетна камина Da Vinci" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: