• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
вт фев 07, 2017 10:41 pmnani23 написа:
На първа страница от темата съм прикачил pdf файл там е описано всичко ето го пак http://www.arcestufe.com/download/cat/m ... ITA_10.pdf
каква ти е камината - с водна риза или въздушна?
Не знам за вас ,но аз съм напълно отчаян от тази камина и ще гледам по всякакъв начин да се отърва от нея като се има предвид че е още даже в гаранция . Имам чувството че съм си взел машина за пуканки така подскачат пелетите при по високите степени на горене . Когато намаля въздуха достатъчно за да не подскачат пелетите стъклото почернява ,средно положение няма . Да не говорим че зададената температура на водата много, много рядко е достига .
чет яну 10, 2019 3:43 pmJonyB написа:
Не знам за вас ,но аз съм напълно отчаян от тази камина и ще гледам по всякакъв начин да се отърва от нея като се има предвид че е още даже в гаранция . Имам чувството че съм си взел машина за пуканки така подскачат пелетите при по високите степени на горене . Когато намаля въздуха достатъчно за да не подскачат пелетите стъклото почернява ,средно положение няма . Да не говорим че зададената температура на водата много, много рядко е достига .
пипал ли си настройките?
чет яну 10, 2019 3:43 pmJonyB написа:
Не знам за вас ,но аз съм напълно отчаян от тази камина и ще гледам по всякакъв начин да се отърва от нея като се има предвид че е още даже в гаранция . Имам чувството че съм си взел машина за пуканки така подскачат пелетите при по високите степени на горене . Когато намаля въздуха достатъчно за да не подскачат пелетите стъклото почернява ,средно положение няма . Да не говорим че зададената температура на водата много, много рядко е достига .
Имаш ли достъп за външен въздух(разбирай богат на кислород) към тръбата за въздух отзад?
Това сериозно се отразява на горивния процес-пълно изгаряне, разход на пелети и скорост на вентилатора!
Настроена е ,газ анализатор правихме ,контролера сменихме ,само това със свежия въздух остана което ще направя скоро :)
пон яну 14, 2019 12:29 pmJonyB написа:
Настроена е ,газ анализатор правихме ,контролера сменихме ,само това със свежия въздух остана което ще направя скоро :)
Газ анализатор???! Туй чудо пък какво е?
Ако си очаквал да гори с пламък като тези на дърва и без принудителна вентилация-забрави! Май,че ще е по-добре със задимено стъкло, отколкото без водна риза! Не защитавам марката-и аз имам проблеми-свисти ми тръбата със студения въздух. Изчетох сума ти литература, вкл. преведох описанието на контролера http://www.ecosense.gr/wp-content/uploa ... DRO-IT.pdf . Попитах производителите да ли е същия, но не отговарят. :?
С газ анализатора може да провериш дали камината работи нормално , комина дали дърпа достатъчно ,пелетите дали са малко или много , съответно и въздуха зададените степени на горене . Проблема при мен е че не и достига кислород нямам изведена тръба за свеж въздух ,но мисля тези дни да го свърша и това и да видя дали ще се промени начина и на горене защото сега изобщо не ми харесва как работи и не изгаря пелетите .
вт яну 15, 2019 12:32 pmJonyB написа:
С газ анализатора може да провериш дали камината работи нормално , комина дали дърпа достатъчно ,пелетите дали са малко или много , съответно и въздуха зададените степени на горене . Проблема при мен е че не и достига кислород нямам изведена тръба за свеж въздух ,но мисля тези дни да го свърша и това и да видя дали ще се промени начина и на горене защото сега изобщо не ми харесва как работи и не изгаря пелетите .
А как са настройките за пелети и вентилацията на димните газове? :roll:
вт май 15, 2018 3:41 pmAngelari написа:
Здравейте съфорумници,закупих камина ARTEL,на която управлението е същото като на Da Vinci,но в параметър b9 ми изписва показаното на снимката,като може да се променя само стойността с цифрата 1000,а горната-не и ако може да ми кажете какво означава това и какво изписва на b9 на камина Da Vinci?IMG_20180515_115739 q.jpg
Здравей колега аз съм с същата камина артел 15кв. Въпросът ми към теб е: имаш ли кодовете за управление на ка....та ,тоест промяна на цикъла на шнека; вентилатора и т.н
първата година печката не достигаше зададената температура на водата ,понеже беше гаранционна търговеца дойде и я "бутна" малко и всичко си дойде на място така 2 г.(като ми обясни че тя има още капацитет)
Тази имам същия проблем и не мога да се свържа с човека
Благодаря ти предварително
Angelari - напреднал
съб яну 26, 2019 7:26 pmdobrin1976 написа:
вт май 15, 2018 3:41 pmAngelari написа:
Здравейте съфорумници,закупих камина ARTEL,на която управлението е същото като на Da Vinci,но в параметър b9 ми изписва показаното на снимката,като може да се променя само стойността с цифрата 1000,а горната-не и ако може да ми кажете какво означава това и какво изписва на b9 на камина Da Vinci?IMG_20180515_115739 q.jpg
Здравей колега аз съм с същата камина артел 15кв. Въпросът ми към теб е: имаш ли кодовете за управление на ка....та ,тоест промяна на цикъла на шнека; вентилатора и т.н
първата година печката не достигаше зададената температура на водата ,понеже беше гаранционна търговеца дойде и я "бутна" малко и всичко си дойде на място така 2 г.(като ми обясни че тя има още капацитет)
Тази имам същия проблем и не мога да се свържа с човека
Благодаря ти предварително
Здравей колега,кода за влизане в сервизното меню е А9,но при мен цикъла на шнека е фиксиран на 6 секунди и не може да се променя,а се променя времето за подаване на пелети.Изпращам ти описание на параметрите и дано да ти помогнат,успех.
Прикачен файл:
Параметри за камината.jpg
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Настройки на пелетна камина Da Vinci" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: