• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
OLEG DIMITROV 67 - помощник
ако е възможно напиши от ПР 6 до ПР10 и ПР16 ДО пр 21
van78 - напреднал
Здравейте колеги , някой мислил ли е да монтира турболатори на нашите камини за по добро КПД
nani23 - напреднал
Аз съм го мислил обаче не ми остава свободно време да пробвам.Ако някой го е правил нека сподели.
van78 - напреднал
Колеги , някой може ли да ми направи няколко снимки как е монтирана запалката на камината защото моята е закупена доста отдавна и нямам такава. Искам да ви споделя ,че си поиграх да направя турболатори за нашата камина и за сега съм на мнение че има добър ефект , диаметъра на четирите вертикални тръби при мен е ф 40 мм. ,а дължината на турболаторите я направих 61 см. използвах шина с ширина 40мм. и дебелина 3мм. За изработването на турболаторите взех идеята ето от тук: http://www.elitemadzone.org/t469621-171 ... -za-etazno
Здравейте. Някой с камина Da Vinci 18kw би ли ми споделил настройките от пр6 до пр10 и от пр 16 до пр 22 да ги сверя с моите ,че майсторите вместо да я направят да гори по добре те я направиха по зле .Много ще съм ви благодарен ако някой откликне на молбата ми .
Angelari - напреднал
Здравейте съфорумници,закупих камина ARTEL,на която управлението е същото като на Da Vinci,но в параметър b9 ми изписва показаното на снимката,като може да се променя само стойността с цифрата 1000,а горната-не и ако може да ми кажете какво означава това и какво изписва на b9 на камина Da Vinci?
Прикачен файл:
IMG_20180515_115739    q.jpg
Незнам какво направих, но преди да се ровя в настройките камината си работеше нормално. Става въпрос примерно ако направя темп. на водата 53 градуса и след като достигне тази темп. влизаше в режим MOD и мисля че ми го изписваше в горната част на дисплея, а след моето ровене в настройките вдига 51 градуса на водата и ми изписва MOD на дисплея при температурата като ги редува. Моля за помощ! :?
Angelari - напреднал
съб сеп 29, 2018 8:37 amMakariy написа:
Незнам какво направих, но преди да се ровя в настройките камината си работеше нормално. Става въпрос примерно ако направя темп. на водата 53 градуса и след като достигне тази темп. влизаше в режим MOD и мисля че ми го изписваше в горната част на дисплея, а след моето ровене в настройките вдига 51 градуса на водата и ми изписва MOD на дисплея при температурата като ги редува. Моля за помощ! :?
Не се притеснявай колега,ако управлението ти е като моето(горния пост),точно така показва-долу реди темп. на водата и MOD,а горе показва на коя мощност е в момента.
Здравейте момчета :)С камина Да Винчи 18 kw съм вече втора година и имам следния проблем . На 9 степен(PR10) на горене почва да изхвърля полу изгорелите пилети и подкачат като пуканки ,а след като намаля въздуха(PR22) веднага ми почернява стъклото . Някой сблъсквал ли се е с този проблем ?Ще съм ви много благодарен ако някой може да помогне !
Здравейте, наскоро закупих въпросната камина и имам следния въпрос, утопляемата площ е около 70кв.м., апартамента е вътрешен доста топъл и бързо се стопля, но разхода ене мога да го оптимизирам. Независимо от темп на водата 15кг на 12ч, като настройки за степените е това
Pr 16 - 1070
Pr17- 1050
Pr18-970
Pr19-1040
Pr20-1050
Pr21-1060
Pr22-1070
При пуска на камината ми казаха, че комина ми е много силен и от там идва проблема с разхода.
П.п. някой да ми каже на прост език а9 и там др настройки какво значат, благодаря предварително.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Настройки на пелетна камина Da Vinci" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: