• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
van78 - напреднал
georgi3 написа:
при мене са около 107-110 при 4,8 секунди на шнека а въздуха е 1040 . пр b9 na 8 сек. дали е добре
Каква е температурата на водата в този момент
nani23 - напреднал
OLEG DIMITROV 67 написа:
ЗД,КОЛЕГИ НЕ РАЗБРАХ ТАЯ ПР.18 ЗА КОЯ СТЕПЕН НА КАМИНАТА Е*ДАЛИ ОТ 1 ДО 4 СТЕПЕН,ИЛИ НЕЩО ПОДОБНО,ЗАЩОТО ПРИ СЕГАШНИТЕ МИ НАСТРОИКИ НЕЩО СЕ СЛУЧВА С 4 СТЕПЕН ////ПЕЛЕТИ ИЛИ ВЪЗДУХ ЛИПСВА******* :x
pr 18 е за първа степен.pr 19 за втора и трета,pr 20 за четвърта и пета,pr 21 зa шеста и седма, pr 22 за осма и девета това е за въздуха а за пелетите от pr 6 до pr10
nani23 - напреднал
На първа страница от темата съм прикачил pdf файл там е описано всичко ето го пак http://www.arcestufe.com/download/cat/m ... ITA_10.pdf
OLEG DIMITROV 67 - помощник
зд,след като и тази сутрин си поиграх при мен се получи следното,

пр6-1,3,пр7-2,2,пр8-2,8,пр9-3,4,пр10-4,0=пр16-1000,пр17-1020,пр18-980,пр19-990,пр20-1000,пр21-1010,пр-22-1020,когато видите тези параметри толкова ниски, особено за въздуха не знам как ще коментирате това,но ги свалих защото когато модулираше особено на 4,при температура на водата 49 гр.се чуваше много особен шум около тръбата за студен въздух.(силно и неприятно за ушите защото все пак камината е монтирана в хола/,горе долу се пооправи този проблем но сега това се случва при модулация при 2 и 3 ,мисля че няма как да сваля още въздуха и пак не сам пробвал ,защото бързах за работа но ме посъветваха да нахлузя преходник от ,030 към 040 към тази тръба за студения въздух,но това ще го направия в неделия и ще пиша,до тогава приемам всякякви съвети колеги, :?
OLEG DIMITROV 67 - помощник
или по умното е да се опитам да сваля пр18 и 19 още малко и да видя какво ще получи като резултат за ушите и за камината разбира се,само да не се получи ефекта от потъмняло стъкло за 5 часа работа както при колегата
OLEG DIMITROV 67 - помощник
и все пак някои ще каже ли ,възможно ли е на тази камина да се постави стаен датчик
van78 - напреднал
OLEG DIMITROV 67 написа:
и все пак някои ще каже ли ,възможно ли е на тази камина да се постави стаен датчик
Аз имам датчик за стайна температура,но кабелчето му е доста късо и е близо до камината и не отчита правилно.В началото на сезона се обаждах на производителите да питам за прословутите настройки и те ми казаха ,че вече не се продават със датчик за стайна температура защото ако оставим електрониката да следи и по нея има вероятност температурата на водата да не достига до зададената.Колеги моето питане е вашите инсталации с термоглави на радиаторите ли са или с обикновени кранове.
OLEG DIMITROV 67 - помощник
зд,моята инсталация не е със термоглави и затова може би при мен наи отдалечения радиадор е наи слабо затоплен и тази стая не се затопля като хората,и не знам ако сложа такива джаджи нещата ще се променят
van78 - напреднал
OLEG DIMITROV 67 написа:
зд,моята инсталация не е със термоглави и затова може би при мен наи отдалечения радиадор е наи слабо затоплен и тази стая не се затопля като хората,и не знам ако сложа такива джаджи нещата ще се променят
Пробвал ли си да притвориш крановете на другите радиатори
OLEG DIMITROV 67 - помощник
не несъм пробвал ,по скоро лятото ще сложа глави ,дано и да стане още по икономична/нали българина мисли само за това/ :lol:
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 13

Тема "Настройки на пелетна камина Da Vinci" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: