• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
morfei1 - специалист
ср яну 22, 2020 1:32 pmbibobore написа:
Надявам се след поставяне на изолация да успея да нормализирам нещата.
И да не се изолираш не е толкова фатално. На -25C ще имаш грубо не повече от 7kw загуби, по мои кръчмарски сметки, което е около 1.5 кг. час, ако стане толкова студено. 36кг. за 24часа са си сериозен разход за камина и 65кв.м.

Мощността на радиатора се определя от размера и темп на водата, която влиза/излиза от него и поддържаната темп в стаята, в помещението където ще се намира.

Не разчитай само на камината да топли, подсигури се и с радиатор, които можеш да включиш изключиш при нужда.
bibobore - специалист
Morfei, вечер температурата в детската е около 22 градуса а сутрин се будим на 16-17 градуса. За мен няма проблем, но за детето е доста гадно сутрин да се облича. Затова искам да сложа изолация.Прсто е наложително. Спирам с изолацията да не оспамиме темата.
morfei1 - специалист
Нормално за 6-7 часа да изгубиш 6-7C, които после не може да наваксаш за 1-2C часа. Най-вероятно камината гасне по някое време порадили липса на дърва или по ваша преценка и т.н.т. Пелетната камина обаче няма да гасне, а ще поддръжа системата/температурата по стаите, според предпочитатията. Стига да не я изключите принудително.
Здравейте добри хора, моля за съвет. Искам да купя пелетна печка но не знам каква. Ще отоплявам апартамент 70 кв с външна изолация, пвц дограма не последен етаж като отгоре и отдолу се отоплява. Имам сложени 62 глидера H500 и една лира в банята. Майсторът който слагаше радиаторите каза, че една 18 кв eco spar щяла да свърши перфектна работа и щяла да харчи по-малко, но като чета по форума почвам малко да не му вярвам. Моля за съвет за марка на печката и големина.
За момента съм се насочил към ALFAPLAM Commo 15kW. По-малка и на надежна марка от прочетеното до сега не намерих.

Поздрави. :partyman:
morfei1 - специалист
Аз бих гледал нещо около 10kw, таман толкова вързваш с тези глидери. Да не кажа и по-малко предполагайки на каква макс темп ще работи.
fearblood - напреднал
Добър ден ,от 2 месеца обикалям магазините и не мога да разбера каква точно камина трябва да взема.Всеки ми казва различно едите ми направиха сметката за 25 кв на Пелетна Камина BURNiT Comfort 25kW, с водна риза 21,5kW ,следващите ми казаха че трябва да си взема тази https://goldenfire.bg/ ,и последните ми увериха че на Прити или на Грейко 11кв ми били предостатъчни .
Ще се отоплява малък апартамент около 55 кв/м ,детска 12кв на 2.20 височина (26 куб.),спалня пак същите размери (26 куб.) ,кухня 16 кв/м на 2,40 височина (38,5 куб.м) ,коридор 10кв,м на 2,20 ( 22 куб.м ) и бойлер 80 л..Апартамента е с изолация и пвц дограма . Ако може съвет колко киловата камина да взема и на коя марка ,отопляемата площ е около 112 куб.м + бойлет 3КВ ,камината ще е в мазата която се намира под кухнята .
пет юли 03, 2020 11:03 amfearblood написа:
Пелетна камина Eco Spar MINIMA B-Model 12 kw
Тази каминка е тип котле, с намалено излъчване.
Грейко е по подходяща като мощност, 10 киловата е, но ще топлиш и мазето.
Екото е с по "сложен" контролер, но не е голяма болка. Четеш в съответната тема. То каквато и да купиш, все трябва да се прочете.
GF преди бяха "проблемни" поради непознаване на контролера, от потребителите, както и кофти сервизна политика. Сега не знам как са. Сякаш имат някакво развитие.
LazarGanev - "Велик майстор"
Постоянно във форума идват нови хора, един от друг по объркани. Ето и този фрапантен случай - на 55м2 - 25кВт камина!
За да не се налага постоянно да отговаряме на едни и същи въпроси, нека да обобщим нещата така:
За жилище под 100м2 - камина 10кВт!
Без умуване, без никакви колебания! Дари до 120м2, но нека приемем граница 100м2, за да сме по-категорични
fearblood - напреднал
Благодаря и на двамата за бързите отговори.
Сетих се и нещо друго , може ли в едната стая радиатора да е поставен на стената до прозореца .
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: