• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
mar80 - специалист
Засичано ли е пелетните камини, какъв разход на ток имат, защото в характеристиките никъде не пише. Ето на какъв коментар попаднах. Дори и 600 вата на час са си много.
Прикачен файл:
Screenshot_2016-10-02-13-43-24.png
andy_forresite - майстор
Смятай разхода на помпата и вентилатора като постоянен разход - 50 + 50 = 100 вата. При почистването вента изразходва повече ток.
Шнекът не се върти постоянно. Дори да е 50 вата, за 1 час ще изгори ... не знам колко :) . Може би 5-6 вата.
А и като гледам как са дадени това 50 вата, онова 50 вата, третото и то 50 вата. Не вярвам.
Пропуснали са управлението. То също е постоянен консуматор.

При моето отопл. съоръжение големият шнек е 5 вата когато се върти. Консумацията ми в режим Горене е 35 вата, плюс помпата която ми е от 5 до 22 вата, хайде 45 вата. При почистването е 10 вата отгоре. Вече най-голямата консумация ти е при запалването. При повечето камини запалките са по-яки и консумират повече, но това е само за секунди, най-много минута, според колко опита за палене прави съоръжението.
Не се притеснявай от разхода на ток. Никога не е колкото на най-икономичния климатик.
dimonko - помощник
Някои има ли мнение за камини tim sistem
nokoniko - специалист
mar80 написа:
Засичано ли е пелетните камини, какъв разход на ток имат, защото в характеристиките никъде не пише. Ето на какъв коментар попаднах. Дори и 600 вата на час са си много.
Прикачен файл:
Screenshot_2016-10-02-13-43-24.png
Ако не ме мързи, пусна ли моята ще сложа един амперметър и ще пиша точно каква е консумацията при палене/със запалката/ и после по време на горене/помпа, вентилатор.../. Предполагам, че не е повече от 100 вата/без запалката/.
diana_ganeva - помощник
Каква ви е камината че гори тон и половина пелети на сезон
vgz1979 - помощник
извинявам се че и аз ще се вмъкна в темата на готово.Моят въпрос е сходен.Предстои ни закупуване на пелетна камина само че не мога да си сметна топлинните загуби за да избера правилната камина.Ще се отоплява втория етаж на триетажна къща.1-3 етаж са неотопляеми Къщата е без изолация само със сменена алуминиева дограма.Подът е плоча с дървено душеме,таванът е измазана плоча,стените са изидани с плътна стара тухла и измазана от двете страни 25см зид и 5-6 см мазилката.къщата е 85кв от които 15кв стълбище което не искам да отоплявам.Стаите са кухня16кв,хол17кв,детска12кв,спалня12кв,баня3кв с 80литров бойлер,салон 7кв,тоалетна2кв.
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (71.83 KиБ) Видяна 2809 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (71.83 KиБ) Видяна 2809 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (64.19 KиБ) Видяна 2809 пъти
.Етажа е висок 2.70.Външни стени 60.91кв,прозорци18.5кв,вътрешни стени 87.21кв
mar80 - специалист
Приготви се за 3-4 тона разход на сезон.
vgz1979 - помощник
И аз се настройвам за 3-4 тона но въпроса ми е камината алба18кв на екоспар или по слаба да речем 11+3 на тим систем сръбска
Здравейте приятели, отдавна следя форума и от полезната информация тук ,на тазгодишното Стройко ,имах познания по високи от на някой фирмени представители. Но да се върна на питането си. През пролетта мисля да изграждам отоплителна инсталация с камина на пелети с водна риза. Къщата е в полите на Витоша,ще бъде изградена изолация и нова дограма, двуетажна с площ 1-етаж65кв.м 2етаж50 кв.м.
1- етаж
-хол 30кв.м изток-юг тук мисля да е камината и два радиатора. Прозорци около 8-9 кв.м
-кухня 12 кв.м изток-север . Прозорец ок2 кв.м един радиатор.
-Баня 6кв.м с лира
-антре 8кв.м и височина 5 м (свързва двата етажа) западно изложение с прозорец 2кв.м, два радиатора на всеки етаж. В антрето на двата етажа мисля да стоят разпределителните кутии.
2-етаж
-спалня 12 кв.м север-изток с радиатор и прозорец 2кв.м
-спалня 14кв.м юг изток с прозорец и врата и радиатор
-спалня 12кв.м юг запад с 1кв.м прозорец и радиатор.
Така количествената сметка ми е 8 радиатора с може би 100-110 ребра Н600 плюс лира. Не съм решил още дали бойлера да е вързан също.Правил съм някакви изчисления ,който ме насочват към нещо от диапазона 18-21 KW.Така подбраните модели са Екоспар , АлфаПлам,ТимСистем и ако наистина си заслужава Артел-италиянски. Четох за Грейко,но мисля,че ще бъде слабичко. Ще съм благодарен за съвети.
Редно е, след като си правил изчисления, да ги изложиш тука. Може и да са верни, щом имаш повече знания от някои представители.
Така си подредил нещата, че си искаш сякаш проект, едва ли не.
Ако беше попитал по простичко, бих предложил нещо по подходящо, но не съм подплатен с необходимите знания.
Колегите ще се включат, а след като следиш от дълго време форума, знаеш от кого да вземеш.
Успех!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: