• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,аз искам да попитам за някакви отзиви за пелетните камини РИТИУМ
Стефан77 - специалист
Тез камини Виктория никой ли не ги ползва? Или са толкоз добри че никой не се оплаква?
Здравейте на всички Ви!Имам действаща инсталация на парно с панелни радиатори,което включва 2 радиатора на 1600/500,1 радиатор 1400/500,1 радиатор 1200/500 и бойлер със серпентина.Та имам още 2 радиатора(подарени),които са 2000/600,които искам да ги вържа към системата,същите ще са отдалечени на около 10-тина метра от камината.Въпросът ми е дали едно Грейко бижу ще смогне да захрани цялата инсталация?Общата квадратура е около 70кв.м. или 154куб.,но по мои изчисления киловатите на радиаторите ми идват много.До този момент нямам инсталирани термоглави,които мисля да добавя вече,дали няма да спасят положението?Не знам защо,но съм се вманиачил в закупуването на това Грейко бижу(16kW).Вие какво ще ме посъветвате колеги "бижуто" или "Виктория Б"?
filmatoplo - майстор
Бижуто ще ти е предостатъчно за 70 кв.м , термоглави си постави .
filmatoplo - майстор
Здравейте дайте идея за Въздушна пелетна камина 8 kw -Италианска :) :? на пазара много -споделете за нещо добро и проверено :) .
filmatoplo - майстор
Спешно кой може да ми достави въздушна камина Артел Еси М10 -тя е 8 киловата .
ср сеп 19, 2018 6:09 pmfilmatoplo написа:
Спешно кой може да ми достави въздушна камина Артел Еси М10 -тя е 8 киловата .
Филме, майтапиш ли са?!!!!!!!!
Не съм Трифон комерс, ама....

https://artel-kamini.com/project/easy-m10/
benimm8808 - специалист
ср сеп 19, 2018 6:09 pmfilmatoplo написа:
Спешно кой може да ми достави въздушна камина Артел Еси М10 -тя е 8 киловата .
Мисля, че са една и съща фирма с Артел.
https://thermolab.eu/produkti/category/ ... mini-artel
Здравейте, в процес на избор на пелетна камина с водна риза сме и различни представители на такива камини ни казват, че са ни необходми различни KW 15-18-25.... Някой може ли да даде мнение за новострояща се едноетажна къща (без сутерен) с хубава изолация, хубава дограма, 140кв.м, с височина 2.85м, 15 кW дали биха били достатъчни? Бойлерите няма да се захранват от водната риза, ще бъдат на ток. Изображение
Прикачам и разпределение на къщата. Ще се радвам, ако някой даде компетентно мнение. Поздрави!

Прикачен файл

777.jpg
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: