• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
fbr написа:
Трифон П.Трифонов написа:
Е добре де, нали е автоматична. Как ши допълни, при нужда, като дубльора е затворен.
Абе не е точно автоматична, щото рискуваш да се събудиш една сутрин с налягане в отопл. сист, равно на налягането във ВиК-то По-точно полуавтоматична, или както казваше един мой приятел, "к.ра ми е полуавтомат, с ръка го вдигам, сам пада"
Ясно, разбрах те.
Стефан77 - специалист
Абе хора вие ме омотахте бре под пълначка имам предвид кран от водопровода да се върже на студената вода да напълни системата и след това да се затвори и да се ползва само при нужда.Системата ще е под налягане
Стефан77 написа:
Абе хора вие ме омотахте бре под пълначка имам предвид кран от водопровода да се върже на студената вода да напълни системата и след това да се затвори и да се ползва само при нужда.Системата ще е под налягане
Чети внимателно, не подминавай и прилагателните.
Подсказвам- пълначка е съществително.
fbr - майстор
Пълначката е нищо друго, освен един редуцир вентил и един манометър на изхода. Пълни докато налягането достигне предварително зададена стойност и затваря. Ако по някаква причина (примерно обезвъздушаване) налягането падне, пълначката допълва до настроеното налягане. Има една опасност, че тоя редуцир вентил почва да пропуска и налягането почва да се покачва над настроеното. И ако, предпазния клапан е за налягане по ниско от тази на ВиК системата, почва едно пълнене на котелното.
idealist - специалист
Стефан77 написа:
Абе хора вие ме омотахте бре под пълначка имам предвид кран от водопровода да се върже на студената вода да напълни системата и след това да се затвори и да се ползва само при нужда.Системата ще е под налягане
Монтирай подобен кран и на с-мата. Демек, имаш един на водопровода и един на с-мата. Подвързванете м/у тях може да е и с "гъвкава връзка".
Стефан77 - специалист
Проблем ли е всички радиатори да са панелни а само в банята алуминиев?Според вас правилно ли съм изчислил мощтноста? Изолиран таван от горната страна на плочата със 5см. стиропор с висока плътност 35кг.на кубик и отгоре осб плоскост.Втори етаж от къща. стените тухла 4-ка измазани отвън и от вътре.Трапезария-10кв.28куб.=2,2кв. Хол-20кв.53куб.=4,5кв. Спалня-16кв.42куб.=3,4кв. Детска-13кв.35куб.=2,8кв. Коридор-10кв.-27куб.=1,5кв.+2кв. за банята и тоалетната.Насочил съм се камина Греико бижу -16кв. или Лили-15кв.
benimm8808 - специалист
Стефан77 написа:
Лили-15кв.
Къде е тая LILY 15 кW бе колега,чакаше се тоя сезон да излезе, ма до тоя момент няма информация да е пусната на пазара.
За сега LILY e само 20+3 кW.
Стефан77 - специалист
В една фирма за климатизация и отопление ми казаха че има не съм настоявал да я видя насочил съм се към грейко
Здравейте,за първи път ще участвам във този форум и понеже ми предстои закупуване на пелетна камина искам да попитам каква е тази LILY.Какво производство е.Къде може да се види.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: