• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Аз се отплявам с камина на пелети. Отоплявам 70 квадрата тухла без изолация,имам пвц дограма. Камината ми е 16 киловата, 13 на водната риза и 3 на камината.За твоята квадратура това е предостатъчно. Миналата зима я изкарах с тон и половина пелети,като не съм спирал камината. Тя и зимата беше мека.
mar80 написа:Забравих да уточня глидерите са Н500. Външните стени са тухла без изолация. Дограмата ПВЦ трикамерна.

Малко са тези глидери. Ще ти е студено. Принципно се залага глидер Н500 на всеки квадратен метър жилищна площ. Това може да е достатъчно, а може и да не е. Зависи колко е студено навън и доколко стаята съумява да си запази топлината.

Краси111, понеже за първа година ще ползвам пелети, би ли ми казал как така си успял да се отопляваш с 1500 кг без спиране на камината? Колко месеца си отоплявал?
На мен минималната мощност е 3 киловата. Да кажем че гори само на толкова, което няма как да стане, ама нали пример трябва да дам. Изгаря 570 грама/час. Така, смятам 180 дни отоплителен сезон х 24 часа = 4320 часа. Тези 4320 часа умножавам по 0,570 кг и получавам 2462 килограма и 400 грама. Какво пропускам :? :goodman:
Глидерите са си много добре, 75 вата на кубик съм ги пуснал. Въпроса е камината колко киловата да е.
За по колко вата са ти ги продали? Те са по 160-70 някъде при 90/70/20.
Не слагам парно за първи път. Радиаторите са си много добре. Търся съвет за пелетна камина, защото до сега не съм слагат нещо на пелети.
200 кубика по 75 вата както си ги смятал = 15000. 15000:60=250 вата от глидер. И на Н600 не е толкова.
Камината я взимаш да е с максимална мощност колкото на радиаторите. По-мощна няма смисъл. Може и малко по-слаба да е. На 10 кв радиатори всяка съществуваща пелетна камина с ВР става. То слаби няма.
В тия 200 кубика си включил помещението което ще отоплява самата камина, баня с мокро помещение към 8 квадрата, коридора е 12 квадрата там радиатора не е завишен. Квадратите не са точно 80 към 75 са. Не се напрягай излишно, радиаторите са дори завишени повече от необходимото.
mar80 отоплявам 70кв.м (185куб.м)етаж от къща без никаква изолация с PVC дограма с пелетна камина 11+3kw.Камината е монтирана в кухня 12кв. с дограми от север и изток и въпреки това е най-топлото помещение на етажа-на моменти не се диша.
Сподели с какъв модел си, разход. Модела, който аз гледам е 12+2 kW.
RITTIUM 14 на TIM SISTEM Сърбия, към нея са свързани 56 ал.глидера(H300 или H350),един панелен 1800×300 и 80л. бойлер с разход за сезона 2.5т пелети.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Включи се в дискусията:

Отговори   Нова тема Абонирай се

Сподели темата:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook:

Имаш нужда от подходящ професионалист за дома?

Върни се в “Отопление”