• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
filmatoplo - майстор
Не и трябват такива гивезалъци.
andy_forresite - майстор
Пълначката можеш да я пропуснеш. Не знам как стоят нещата с пълначките и се чудя ако протече някоя връзка, например малчугана откъсне полипропилена и тръгне вода, дали пълначката няма да опита да навакса спада в налягането ... от водопровода.
Аз бих сложил вент на 50°. Харесвам регулируемите вентили на тръбата за горещата водЪ. Така хем го има когато ти трябва, хем го няма когато не го искаш.
Анди, заеби спада на налягане и наваксването, попари детето бе, ааааа!
Относно трипътния съм за, пък Филма завижда щот го мързи да си тури.
Опааа, имаш впредвид тръбата на пълначката. Пропилена не мое го скъса. С вложката ши са озоря и аз.
Последна промяна от Трифон П.Трифонов на ср ное 22, 2017 5:11 pm, променено общо 1 път.
fbr - майстор
andy_forresite написа:
Пълначката можеш да я пропуснеш. Не знам как стоят нещата с пълначките и се чудя ако протече някоя връзка, например малчугана откъсне полипропилена и тръгне вода, дали пълначката няма да опита да навакса спада в налягането ... от водопровода.
Е няма как да оставиш само на редуцир вентил. Винаги се дублира с кран. Правиш, каквото правиш, след края на процедурите по обезвъздушаване и уточняване на налягането, затваряш кран-а и това е.
Е добре де, нали е автоматична. Как ши допълни, при нужда, като дубльора е затворен.
filmatoplo - майстор
Ще дойдете на мойта накрая .
filmatoplo написа:
Ще дойдете на мойта накрая .
Е, то е ясно, ма нека си поджафкаме малко.
filmatoplo - майстор
Ако системата е отворена пълначка не ще ,после в такава малка инсталация допълването с пълначка е почти невъзможно просто тя не регистрира до 500 грама или литър вода спад .Като седи година тая пълначка ще клеяса ( както при 95% от пълначките ).
За вентила - не разбрах за кондензационен или смесителен говорите .
filmatoplo написа:
За вентила - не разбрах за кондензационен или смесителен говорите .
Те за тоя де, трипътен термосмесителен антикондензационен и забрайх му другите имена, с пряко действие. Май имаше и с капилярки, дето ги ползват за тая работа.
fbr - майстор
Трифон П.Трифонов написа:
Е добре де, нали е автоматична. Как ши допълни, при нужда, като дубльора е затворен.
Абе не е точно автоматична, щото рискуваш да се събудиш една сутрин с налягане в отопл. сист, равно на налягането във ВиК-то По-точно полуавтоматична, или както казваше един мой приятел, "к.ра ми е полуавтомат, с ръка го вдигам, сам пада"
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "Избор на пелетна камина - KW" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: