• 1
  • 2
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ccvetanov95 - специалист
Здравейте.

Тръбата излизаща от радиатора трябва да свържа тръба амбиенте 5слойна ф17х2, която се нарежда преди замаската, и се свърза към друга ф20 полипропиленова тръба, връщаща се в камината. Обаче няма такава муфа. Как да ги сържа?
https://bg-maistor.com/otoplenie/podovo ... 002-detail
После нали ш'са сетиш сам?
Чети надолу червеното и после синьото!
kozl - майстор
И я четох нагоре, надоле докле ме засърбе въпросо:
А и такова ли ке му требе :?
Изображение
ESPACE - майстор
вт авг 11, 2020 11:26 pmccvetanov95 написа:
Здравейте.

Тръбата излизаща от радиатора трябва да свържа тръба амбиенте 5слойна ф17х2, която се нарежда преди замаската, и се свърза към друга ф20 полипропиленова тръба, връщаща се в камината. Обаче няма такава муфа. Как да ги сържа?
Наистина ли си си мислел че има биполимерна муфа PP to PE? Ползвай резбови преходи. И кво е това амбиенте?
Цената на фитинга е ... смразяваща- 20+ лв, заедно с резбовото към ППРа.
На фона на общата цена, сигурно не е толкова страшно.
lov - майстор
ср авг 12, 2020 8:01 amESPACE написа:
..........................................
И кво е това амбиенте?
Така става като нямат стинки за технически преводач. :lol: Иначе означава външен околен в зависимост за какво се ползва. Няма кой да дири оригинала на превода но то стана модерно и да вкараш на транскрипция някоя чужда дума че да изглежда по така в рекламата.
Често давам пример рекламата с храната за котки дето се върти по телевизията. Не била пакет ами ''пауч'' Или пък женските бои за коса не били цветни ами ''калър'' не знам какво си:lol:
шоп - майстор
Ambiente е марка италианска тръба за подово.

Купуваш си преход 3/4 на евроконус ф17 и ги съединяваш с преход ППР 3/4 на ф20

Демек задължително минаваш на резбово съединение.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср авг 12, 2020 7:59 amkozl написа:
И я четох нагоре, надоле докле ме засърбе въпросо:
А и такова ли ке му требе :?
Изображение
Не бе, може и такова:

Прикачен файл

Муфиране Рехау.jpg
ср авг 12, 2020 8:19 pmшоп написа:
Ambiente е марка италианска тръба за подово.

Купуваш си преход 3/4 на евроконус ф17 и ги съединяваш с преход ППР 3/4 на ф20

Демек задължително минаваш на резбово съединение.
Ооооп! Шопен, дано няма мноо работа по шопско, а тая рех.аУ.....шитня я обистрихме, то и се образовах на портфейла на Цици. Той явно вече е намерил решението, а за избора на матряли- Ашколсун!

Лазаре, така са прай- стреляш "бутикови" матряли, щот си пич, а после...пак такива, че да довършиш.
LazarGanev - "Велик майстор"
Е, колко да са бутикови - 10-15% по-скъпа тръба, ама като минат едни мурдари и ти я надупчат с къртача не пищиш на умряло като недоклан козел, ами ме викаш да муфирам и пак имаш 10 години писмена гаранция срещу протичане. На тоя обект от снимката сложихме 10 муфи и спасихме подовото
  • 1
  • 2

Тема "Как да свържа тръби ф20 с ф17" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: