• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
kalin72 - майстор
Svezar написа:
preslav написа:
Аз от нищо не се притеснявам, ама сега ще те накацат калинките да ти обясняват колко по-комфортно и по-рентабилно е да топлиш стаи в, които влизаш еидин път на ден
Естествено че е по-комфортно....стига да можеш да си го позволиш :idea: Всички останали размишления са в стил "Гроздето е кисело..." :wink:
+1
За мен е смешно да топлиш 1 стая в жилището, и да мислиш, че е комфортно. Ама щом го кефи човека, лошо няма.
olelemaiko - специалист
то една трета от топлата стая бяга пак в студената.през врати стени.наи добре на всякъде да е топло.ама всичко до пари.
gnt69 - майстор
Е да де ама за какъв да топля на дъщерята стаята като е в чужбина, или гостната като нямам гости. Никой не ходи в тия стаи и съответно съм завъртял термоглавите на снежинка. Иначе като отворя главата и за няколко часа се стоплят. Много голямо значение за разхода има +1 стая и съответно -1 стая. :partyman:
olelemaiko - специалист
когато има начин с термоглави е хубаво стаите да се държат поне едни 15-18 градуса. да се контролира влагата . всеки които както си реши.
infomar
kalin72 написа:
Svezar написа:
preslav написа:
Аз от нищо не се притеснявам, ама сега ще те накацат калинките да ти обясняват колко по-комфортно и по-рентабилно е да топлиш стаи в, които влизаш еидин път на ден
Естествено че е по-комфортно....стига да можеш да си го позволиш :idea: Всички останали размишления са в стил "Гроздето е кисело..." :wink:
+1
За мен е смешно да топлиш 1 стая в жилището, и да мислиш, че е комфортно. Ама щом го кефи човека, лошо няма.

Така е, прав си - смешно е да топля една, в която седя денем, а да не топля всички 6 стаи от къщата.
Просто се чудя как не съм се сетил до сега и ставам за смях :?

С моят смешен акъл на всяка стая съм сложил отделен климатик - 6 стаи, 6 климатика. Кеф ми е да стоя в някоя стая, или ми дойдат гости - пускам си климатика там и си топля и свиркам. Не ми трябва - не я топля. Що да топля и спалнята цял ден след като въобще не влизам вътре и температурата и е около 16-18 гр. - съседна е на всекидневната. Вечерта пускам климатика за един час и я стоплям.... а и не спя на 23 гр - не обичам топли спални, 18 гр. ни е нормално нощем под пухавите завивки до топлото телце. А и що да топля кухнята, щом там се готви и.... ако ни е студено си пускаме климатика докато правим нещо и... после го спираме. Просто да ми се чудиш на акъла :?
Така съм решил, комфортно ми е и не ме интересува, че някой може да се смее на това което правя, а и сметката на тока ме устройва :partyman:
gnt69 - майстор
olelemaiko написа:
когато има начин с термоглави е хубаво стаите да се държат поне едни 15-18 градуса. да се контролира влагата . всеки които както си реши.
Няма влага откъде да дойде. Не съм мерил ама сигурно е 10 тина градуса, сигурно идва от топлите стаи, все пак нямам топлоизолация между стаите.
preslav - майстор
infomar написа:
Просто да ми се чудиш на акъла :?
Така съм решил, комфортно ми е и не ме интересува, че някой може да се смее на това което правя, а и сметката на тока ме устройва :partyman:
Аз бих ти предложил и колата да не гасиш, че знаеш ли в кой момент ще ти подтрябва и после ходи да стържеш лед от стъклата, да топлиш седалката - май понятията комфорт и гевезелък нещо се размиха в последно време.
Hoвoceлckи - майстор
Някои ... да. Но и ти си извърташ приказката, както те устройва. Нямаш нужда да топлиш повече от една стая - окей. Показваш сметка за една стая. На някои обаче им се налага да топлят 3 стаи. И казват, че е за, да речем същите пари, които на теб ти излиза за едната стая. Никой не ти отрича удобството, чистототата, леснотията! Всеки си живее, както умее и може.
preslav написа:
infomar написа:
Просто да ми се чудиш на акъла :?
Така съм решил, комфортно ми е и не ме интересува, че някой може да се смее на това което правя, а и сметката на тока ме устройва :partyman:
Аз бих ти предложил и колата да не гасиш, че знаеш ли в кой момент ще ти подтрябва и после ходи да стържеш лед от стъклата, да топлиш седалката - май понятията комфорт и гевезелък нещо се размиха в последно време.
Хахаааа, дай да се отпуснем малко!
Ако мога да си надвия над масрафа, що да не се погевезя, като ще ми е по комфортно?!! Всеки според джоба.
С 2 леви - специалист
Излезе ми сметката за януари - 50.44лв. за парно и топла вода. 17лв ток. :supz: :supz: :supz: ТЕЦ Лозово са номер 1, за мен! Е, вярно имаха две аварии, за по 48 часа ги оправиха, но цепят мрака с ефективност и цена.
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: