• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 42
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Hoвoceлckи - майстор
Така-а. 500 лева - две семейства, т.е. по 250 лв (всичко) на тричленно семейство и три отоплявани стаи. Ако грешно съм разбрал поправете ме! Ако не - как това кореспондира с приказките ви, че на ток отоплението изобщо е по-евтино, като вие говорите за 200-250 лева, но за двучленно семейство и една отоплявана стая.
preslav - майстор
Hoвoceлckи написа:
Така-а. 500 лева - две семейства, т.е. по 250 лв (всичко) на тричленно семейство и три отоплявани стаи. Ако грешно съм разбрал поправете ме! Ако не - как това кореспондира с приказките ви, че на ток отоплението изобщо е по-евтино, като вие говорите за 200-250 лева, но за двучленно семейство и една отоплявана стая.
Кой говори за 200-250 лева и какво общо имат членовете на семейството?
Аз говоря за къща на 2 етажа по около 40 квадрата на етаж т.е. около 80 квадрата. Изолиран е само горният етаж - другият предстои. Дограмата е дървена - сменена е с ПВЦ само на едната стая. Постоянно живущи 4 човека + 1 приходящ. Всичко е на ток, но само 2 от стаите са на климатик, другите 2 на конвектор и духалка (предстоят климатици). Банята е външна, залепена за къщата и се топли при нужда със стенна печка. Пере се през ден, а понякога и всеки ден. Готви се всеки ден и най-често е нещо на фурна (въпрос а вкус, а не на икономия). Да не пропусна компресора на пречиствателната станция и градинското осветление, което работи всяка нощ.
Последна сметка 194 лв. без възможност за каквато и да е било манипулация на електромера (от смартовете са).
Изобщо темата започва да се обезсмисля като се замисля, че някои хора носят смартфони за по 700-1000 лв., плащат сметки по 50-100 лв. и се топлят на дърва за по-еФтино.
infomar
preslav написа:
Hoвoceлckи написа:
Така-а. 500 лева - две семейства, т.е. по 250 лв (всичко) на тричленно семейство и три отоплявани стаи. Ако грешно съм разбрал поправете ме! Ако не - как това кореспондира с приказките ви, че на ток отоплението изобщо е по-евтино, като вие говорите за 200-250 лева, но за двучленно семейство и една отоплявана стая.
Кой говори за 200-250 лева и какво общо имат членовете на семейството?
Аз говоря за къща на 2 етажа по около 40 квадрата на етаж т.е. около 80 квадрата. Изолиран е само горният етаж - другият предстои. Дограмата е дървена - сменена е с ПВЦ само на едната стая. Постоянно живущи 4 човека + 1 приходящ. Всичко е на ток, но само 2 от стаите са на климатик, другите 2 на конвектор и духалка (предстоят климатици). Банята е външна, залепена за къщата и се топли при нужда със стенна печка. Пере се през ден, а понякога и всеки ден. Готви се всеки ден и най-често е нещо на фурна (въпрос а вкус, а не на икономия). Да не пропусна компресора на пречиствателната станция и градинското осветление, което работи всяка нощ.
Последна сметка 194 лв. без възможност за каквато и да е било манипулация на електромера (от смартовете са).
Изобщо темата започва да се обезсмисля като се замисля, че някои хора носят смартфони за по 700-1000 лв., плащат сметки по 50-100 лв. и се топлят на дърва за по-еФтино.
Сметката ти е нормална, дори клони към ниска. Средно на месец в зависимост от сезона при мен както съм го казвал и преди това идва от 40 до 60 лв. на климатик. Останалото е разни (осветление, фурна, бойлер, компютър, пералня, сушилня, миячна, кафеварка,телевизор, фризер, хладилник и други дребни, но гъзът си да съдера не мога да се вмъкна в 100 киловата без отопление и топла вода.
preslav - майстор
infomar написа:
Сметката ти е нормална, дори клони към ниска. Средно на месец в зависимост от сезона при мен както съм го казвал и преди това идва от 40 до 60 лв. на климатик. Останалото е разни (осветление, фурна, бойлер, компютър, пералня, сушилня, миячна, кафеварка,телевизор, фризер, хладилник и други дребни, но гъзът си да съдера не мога да се вмъкна в 100 киловата без отопление и топла вода.
Искаш да кажеш, че само летният ти ток надхвърля 40 лв.? Засичам само единия климатик за стая 20 квадрата и денонощно отопление - в най-студеният Януари от 53 г. насам 57.86 лв. - да ги кажем 60. Нека умножа тази стая по 6 (нали толкова са на другия), получават се 360 лв. за неговата къща от 120 квадрата - 140 лв. остават за готвене, пране и топла вода - вече се замислих за 1 тон въглища как ще минат през ръцете ми, добре че няма и цепене.
Между другото засичал ли си до колко си сваля консумацията инвертора ти - миналата пролет видях, че моят не спира и при 300 Вата - после минава на ON/OFF.
Днес ще ядем ли милинки?
infomar
preslav написа:
infomar написа:
Сметката ти е нормална, дори клони към ниска. Средно на месец в зависимост от сезона при мен както съм го казвал и преди това идва от 40 до 60 лв. на климатик. Останалото е разни (осветление, фурна, бойлер, компютър, пералня, сушилня, миячна, кафеварка,телевизор, фризер, хладилник и други дребни, но гъзът си да съдера не мога да се вмъкна в 100 киловата без отопление и топла вода.
Искаш да кажеш, че само летният ти ток надхвърля 40 лв.? Засичам само единия климатик за стая 20 квадрата и денонощно отопление - в най-студеният Януари от 53 г. насам 57.86 лв. - да ги кажем 60. Нека умножа тази стая по 6 (нали толкова са на другия), получават се 360 лв. за неговата къща от 120 квадрата - 140 лв. остават за готвене, пране и топла вода - вече се замислих за 1 тон въглища как ще минат през ръцете ми, добре че няма и цепене.
Между другото засичал ли си до колко си сваля консумацията инвертора ти - миналата пролет видях, че моят не спира и при 300 Вата - после минава на ON/OFF.
Днес ще ядем ли милинки?
До миналото лято, когато бяхме "две" домакинства - т.е. живееше се на два етажа, тока лятото ми беше между 40-60 лв. в зависимост колко топло/студено е било на майка ми. Сега с един климатик, грубо казано топля стая и половина, като в останалите стаи не е толкова комфортно, когато не се включат техните климатици но ме устройва, при мен както съм казал зидът ми е 60 см с външна изолация, дограма... Когато се топлят много стаи всички с климатици общият разход мисля, че трябва да намалее, защото няма да има изтичане на топлина от топла към студена стая и когато се темперират всички веднъж, остава само поддържане на температурата. Мисля, че 140 лева за "разни"/без отопление или охлаждане е доста много, но зависи кой как е свикнал да живее...
Инверторът ми е 1 киловат 12/220 в. а акумулатора 45 А/H. (слабичък - остана ми от кепмера където имах солар и 2 х 100 АH, автоматично зарежда акумулатора от 220 в.) използвам го като авариен ако евентуално спре тока, ама той все не спира.... Това лято предстои евентуално поставяне на соларни панели, но все още умувам за целесъобразност и време за "избиване" на инвестицията.
Не ти разбрах точно въпросът за инвертора. :?: Включвал съм и един киловат уреди в него. На него не съм правил никакви замервания освен дали е 220 волта на изхода.
http://snimki.be/store/1/501487057751.jpg
http://snimki.be/store/1/591487057840.jpg

Милинки довечера.
preslav - майстор
infomar написа:

Не ти разбрах точно въпросът за инвертора. :?: Включвал съм и един киловат уреди в него. На него не съм правил никакви замервания освен дали е 220 волта на изхода.
http://snimki.be/store/1/501487057751.jpg
http://snimki.be/store/1/591487057840.jpg

Милинки довечера.
Имах предвид инверторния климатик - снимал си го когато е на 500 Вата, но колко надолу пада?
Соларните панели нямат избиване защото и те имат живот - докато им изкараш парите ще трябва да ги сменяш.
infomar
preslav написа:
......
Имах предвид инверторния климатик - снимал си го когато е на 500 Вата, но колко надолу пада?
Соларните панели нямат избиване защото и те имат живот - докато им изкараш парите ще трябва да ги сменяш.
Аааа, не съм го наблюдавал специално, но около 403 май съм го виждал този в момента. Сега ползвам HITACHI-то а за GENERAL-а и Осаките нямам никакъв спомен.
Погледнах сега уредчето дето е на климатика който ежедневно /основно работи и гледам и не вЕрвам на очите си за около 17 дена имам изразходени около 29 киловата - 1.7 KW/ден. Доста малко ми се види a не съм се скъпил от към температура в стаята, не съм палил камината.... :? Да не се е развалил нещо, очаквах да е доста повече... Този уред който е на Хитачето се занулява при спиране на тока и явно преди 17 дена е спирал за малко и не съм го забелязал.

http://snimki.be/store/1/771487061602.jpg
28.5 KW.


http://snimki.be/store/1/371487061627.jpg
16 дена и 21 часа.
preslav - майстор
infomar написа:
preslav написа:
......
Имах предвид инверторния климатик - снимал си го когато е на 500 Вата, но колко надолу пада?
Соларните панели нямат избиване защото и те имат живот - докато им изкараш парите ще трябва да ги сменяш.
Аааа, не съм го наблюдавал специално, но около 403 май съм го виждал този в момента. Сега ползвам HITACHI-то а за GENERAL-а и Осаките нямам никакъв спомен.
Погледнах сега уредчето дето е на климатика който ежедневно /основно работи и гледам и не вЕрвам на очите си за около 17 дена имам изразходени около 29 киловата - 1.7 KW/ден. Доста малко ми се види a не съм се скъпил от към температура в стаята, не съм палил камината.... :? Да не се е развалил нещо, очаквах да е доста повече... Този уред който е на Хитачето се занулява при спиране на тока и явно преди 17 дена е спирал за малко и не съм го забелязал.

http://snimki.be/store/1/771487061602.jpg
28.5 KW.


http://snimki.be/store/1/371487061627.jpg
16 дена и 21 часа.
Бъгясал ти е нещо ватметъра - спирам да ти вярвам на сметките хахахаха.
Аз от началото на Февруари до сега съм прекарал 91 киловата през един паяшки инвертор - денем 23-4 градуса, нощем 20 по Целзий. Въпросът ми беше защото този климатик съм го наблюдавал и при 540 Вата минава в ON/OFF. Помещението е около 20 квадрата, последен етаж, трислоен стъклопакет в дървена дограма, изолация само на тавана от вътрешна страна, отдолу и отстрани няма никой, а подът е паркет на 50 години. Сигурно печеля малко и от непрекъснато работещия телевизор, LED крушката не я броя.
Печалбата ми не е от ток, а от това, че заминавам на работа без да мисля дали бабичката ще си сложи дърва в кюмбето, ще се подпали или ще стои на студено.
Абе изобщо дърва, въглища и т.н. не ми ги хвали за жена 30ти набор, дето иглата не знае от коя страна се вдява вече.
infomar
Важното е колко плащам, а този ще го сменя сега с друг да видя дали дава разлика. Утре по това време ще имам данни за 24 часа. Към момента не виждам разлика в показанията със стария - между 400 и 500 вата се движи консумацията, вътре е 24 вънка -0.3. Няма и този да е развален я.... :? Към момента на включването е нулиран.
http://snimki.be/store/1/411487072153.jpg
Последна промяна от infomar на вт фев 14, 2017 1:38 pm, променено общо 2 пъти.
preslav - майстор
infomar написа:
Важното е колко плащам, а този ще го сменя сега с друг да видя дали дава разлика. Утре по това време ще имам данни за 24 часа. Към момента не виждам разлика в показанията със стария - между 400 и 500 вата се движи консумацията, вътре е 24 вънка -0.3.
Хайде засичай - при мен показанията на ватметъра в момента са 4897.31 kWh - добитъкът поработи на около 700 W за няколко минути и изключи, а навън е около нулата.
Калпава му е програмата, ама и цената му е никаква - двойният по цена инвертор не изключва, само си сваля консумацията до под 300 W, а това са крушките на един полилей.
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 42

Тема "Отоплението на дърва ще е най-изгодно тази зима - как ги изчислиха?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: