• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
roland - специалист
cvetan_d написа:
Така сваляш мощността под определения минимум и по този начин ще има лошо горене. С ограничаване работата до степен 1 няма начин камината да се почисти от налепите и допълнително задълбочаваш проблема. Ако не откриваш горепосочените проблеми карай така :)
Аз нямам проблем с горенето, просто имам симптомите на горния пост, много е топло времето и на първа камината достига 26 градуса и гасне. Просто първа трябва да е по - слаба. Не нарушавам горенето, напротив, оптимизирам го.
roland - специалист
ТиАс написа:
За невежите,моля обяснете......на мен ми казаха от сервиза,че и да намалям мощностите на 4,3,2 и т.н. не трябва да намалям Т на водата,т.е. ако Т е 60 градуса при мощност 1, Т на водата остава непроменена.Тогава какво променям,какво да променя в момента,когато на вън все още не е толкова студено,а в къщи е доста топло.Снощи при мощност 1 камината спря да гори ,падна Тна водата и стаята и тя не се запали един час,при което ръчно я пуснах наново.Не разбирам на какво се дължи всичко това,както и много още неща не са ми ясни......
Т на водата не го барай, в случая то няма общо със сервизните настройки. Опитай с моите показатели, меню 010 го направи на 9, останалото както съм написал.
cvetan_d - специалист
Оптимално за Р018 е 20. При зададени от теб 38 не идва ли малко множко? Ако не си пробвал на 5 степен или ауто наблюдавай камината когато ги активираш
filmatoplo - майстор
Скоро може да свързвам и пускам камина ЕкоСпар 24 клв - ще помагате ей . :)
roland - специалист
На линия сме. Ще осигуря всички упътване за всички сервизни настройки. Трябва да кпнфигурираш началното подаване за процеса на палене. Другото вече е коментирано.
roland - специалист
Колеги, дайте примерни стойности за подаване на пелети и мощности на вентилатора. При мен не първа най - добре се държи 9, някой каза 20 за пета. Но нека каже и мощност на вентилатора. При пета какви градуси на димни газове ще са оптимални?
cvetan_d - специалист
Твоята Алба 15 или 18 кв е? Ако е 15 кв стойностите са р10-7 р18-20. Ако е 18 кв тогава за р10-19 р18-56
За вентилатора р24-130 р28-200 а за 18кв р24-130 р28-180
nokoniko - специалист
cvetan_d написа:
Твоята Алба 15 или 18 кв е? Ако е 15 кв стойностите са р10-7 р18-20. Ако е 18 кв тогава за р10-19 р18-56
За вентилатора р24-130 р28-200 а за 18кв р24-130 р28-180
Каква е разликата между алба 15 и 18 кв. Въпроса ми е сериозен.Дали е само в настройките или има разлика в конструкцията, като например големина на водна риза и т.н. И от тези 15 и 18 киловата, колко са на водните ризи. Също така В-моделите, само заради малкото стъкло/по-малки загуби/ ли ги дават с по-голяма мощност на водните ризи.
cvetan_d - специалист
При 18 шнека е друг. Ризата почти не се различава.
roland - специалист
Аз съм с Алба18, но тези стойности никак не са подходящи за мен. С настройка на р10 над 10, с един бункер не мога да изкарам от вечерта до сутринта. Това 56 за р18 минсе струва адски много, опитах с 20 и ми допада, преди това бях с 38 и пламъкът изпълваше цялата камера, а сега на 20 на пета едва достига до върха на камерата. Колко харчи с настройка 16 на р10, сигурно над 2 кг на час?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 16

Тема "Пелетна камина - MCZ или EcoSpar" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: