Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Veso01 - напреднал
Здравейте, и аз съм от този сезонн с В-max. Нямам опит с други горелки, но като цяло засега съм доволен от тази. Дойде си в кашоните, разопаковах, прочетох, монтирах, пуснах си я котела загря никакви проблеми. Котела е Бърнит 30кв. сложил съм му и едни ламарини дето им викат турболатори, незнам колко вършат работа но котела загря сравнително бързо. Свързал съм стаен термустат, салус ит500 също добра машинка. За сега отоплявам 70кв/м къща, нова изолация 8см, още не е довършена шпакловката, също немога да сравня колко е ефективна, но засега ми дава разход, 1торба на 24ч. с термустата, глави нямам засега, работят 4 радиатора, лира и два кръга подово. Времето още е топло и лесно прави 23гр. Ще видим как ще е като застудее. Единствено засега ме притеснява, че в пепелника остават доста неизгорели пелети, поиграх си с настройките, намалих малко вентилатора, разделих времето на подаване и количеството на пелети на 3 части и пак остават. Струва ми се че при самопочистването издухва пелетите в пепелника, сложил съм и преградата на самия тубос която се слага. Кажете при вас как е и нормално ли е да е така? И ако не е къде да търся причината.
пон яну 02, 2017 1:30 pmcavy написа:
ILI написа:
cavy написа:
Ето снимки от настройките:
колега какви пелети гориш,аз имам същата и са други настройките,ще ти пратя снимки. аз горя пелети от Скравена,проблема е че като сложа други горелката не работи качествено направо мъка.Някакъв съвет.
Здравей,

тези настройки ги е направил техника от фирмата. За момента горят пелети от Лескомерс, букови. Няма проблем никакъв, вечра говорихме.

А за термостата, стайния, тръгна :):)
Здравей колега, как подкара външният термостат? Мъча го седмица вече. #-o
pavkaTRG - напреднал
И аз го мъча. Влязох в настройки дадох yes на ext. thermost. И записах. Вдигам температура чрез устройството и горелката не ще да запали. :?
Добър ден колеги, проблема е следния. Горелката е B-MAX 30KW, Отопляема площ 120кв със стаен термостат, и термо глави +200л бойлер, за 24ч гърми по 5чувала :x .Може ли помощ как да настроя оптимално горелката благодаря предварително!Забравих да кажа, че котела е също на (B-max 29-34kw Комбиниран)
чет яну 14, 2021 4:36 pmPanc написа:
Добър ден колеги, проблема е следния. Горелката е B-MAX 30KW, Отопляема площ 120кв със стаен термостат, и термо глави +200л бойлер, за 24ч гърми по 5чувала :x .Може ли помощ как да настроя оптимално горелката благодаря предварително!Забравих да кажа, че котела е също на (B-max 29-34kw Комбиниран)
Здравей колега по съдба. Откъде си. Аз също се мъча вече 1 месец с такъв котел и горелка. Вчера дойде продавача на системата и успя да смъкне до 3,5 чувала. Спрях захранването на бойлера и намалих 3 радиатора на от 4 на 3 степен днес за да се опитам да намаля разхода още малко. Разхода ми до сега бе 4-5 чувала и не знам дали някой наистина може да ни помогне.

Тема "Настройки на горелка B-Max Round 30" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: