Най - вълнуващия въпрос зимно време.
cavy - напреднал
Hммм, то е 3 странички меню :) утре ще търся пак....

Мерси!
cavy - напреднал
Е пичове не можах да го намеря. Да подскажете кое меню е?
Благодарско!
ILI
cavy написа:
Ето снимки от настройките:
колега какви пелети гориш,аз имам същата и са други настройките,ще ти пратя снимки. аз горя пелети от Скравена,проблема е че като сложа други горелката не работи качествено направо мъка.Някакъв съвет.

Прикачен файл

20161215_103425[1].jpg

Прикачен файл

20161215_103413[1].jpg

Прикачен файл

20161215_103403[1].jpg

Прикачен файл

20161215_103350[1].jpg
Здравейте някой може ли да ми помогне с настройка за горелка Б-Макс.Разгледах всички коментари и си направих сметка че горелката харчи повече отколкото трябва.Отоплявам един етаж около 130 КВ. и консумацията на пелети е 4 чувала за за 24 часа.Нямам стаен термостат само на градуси на водата е.Ще съм благодарен за съвет.
cavy - напреднал
ILI написа:
cavy написа:
Ето снимки от настройките:
колега какви пелети гориш,аз имам същата и са други настройките,ще ти пратя снимки. аз горя пелети от Скравена,проблема е че като сложа други горелката не работи качествено направо мъка.Някакъв съвет.
Здравей,

тези настройки ги е направил техника от фирмата. За момента горят пелети от Лескомерс, букови. Няма проблем никакъв, вечра говорихме.

А за термостата, стайния, тръгна :):)
m.eit - специалист
НайденДимитров написа:
Здравейте някой може ли да ми помогне с настройка за горелка Б-Макс.Разгледах всички коментари и си направих сметка че горелката харчи повече отколкото трябва.Отоплявам един етаж около 130 КВ. и консумацията на пелети е 4 чувала за за 24 часа.Нямам стаен термостат само на градуси на водата е.Ще съм благодарен за съвет.
Ето ти едни.ИзображениеидругиИзображениеощеИзображение Гледай часовника .Горе долу така набира мойта при това удушено гориво.Пелетите не са нещо особено иглолистни техн ууд Разлог. http://www.prikachi.com/images/936/9028936w.jpg оhttp://www.prikachi.com/images/937/9028937I.jpg Изображение и опИзображение И да споделиш ако си свалил разхода“ пп.Ако си без кит за компресор махни преградата на горивната скара щото задържа много пепел.Като я махнеш работиш с много по чиста скара и има по равномерно горене.Старият модел нямаше такава преграда.Един мой познат трета година я ползва и нагревател дори не е сменил.
Здравейте,
От един месец се боря с настройката на една горелка B-max, мисля е 40 KW. Отопляемата площ е 300 кв.м, 86 Ал. ребра на 60см. и 5 панелни на 60 см. Има и един бойлер. На всички радиатори има термо глави.
Ако гоня да поддържам температурата на водата 60 гр., разхода отива на над 6 чувала по 15 кг. Ако огранича мощността успява да поддържа 40 и няколко гр. И тогава разхода е около 5 чувалчета.
Това, което ми прави впечатление е, че комина в участъка след котела на около 1м е горещ. Коминът е метален с изолация между двата слоя.
Имам чувството, че много топлина излиза през комина. Сега съм поръчал плоча, която да прегради камерата на котела през средата и да накара топлия въздух да върви на зиг-заг преди да излезне.
За съжаление това е последната ми идея. Ако не помогне, съм изчерпан и се предавам.
naskov - майстор
Марката на горелката я разбрахме, а за по-важната част от системата-котела- нито дума :?
Комбиниран котел Фероли. И двете са нови. Котелът се намира в гараж, в който е много студено. Затворих клапата на комина до момента, в който започна да връща през шнека и след това го отворих до спиране на пушека.
naskov - майстор
Hico написа:
Сега съм поръчал плоча, която да прегради камерата на котела през средата и да накара топлия въздух да върви на зиг-заг преди да излезне.
За съжаление това е последната ми идея. Ако не помогне, съм изчерпан и се предавам.
Чугунените котли, които са за твърдо гориво не са подходящи за пелети и по презумция дават висок разход. Това, което ще направиш е правилно и до някъде ще доведе до понижаване на разхода. Не знам само защо не четете, преди да броите хилядарките на някой магазинер :?

Тема "Настройки на горелка B-Max Round 30" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: