Най - вълнуващия въпрос зимно време.
Здравейте,Преди седмица ми монтираха горелка B Max но няколко дни я наблюдавам вече и ми се струва че разходът на пелети и едоста висок.За около 10h работа при t' на водата 60'C на 3мощност изразходвам около 3 чувала и половина по 15kg.Може ли някой да ми обясни как до влязя в настройките на горелката изисква се някъкъв код който аз нямам.Ще бъда благодарен на г-н Лазар Ганев ако си даде мнението.Да допълня още ,като задам на горелката определена t' /например 60'C/ достига до 58-59'C влиза в модулация и така остова да работи без да изгася да же и да й задам режим вкл./изкл.Горелката е монтирана на Sime Solida 6 34kw.Отоплявам около 130кв. едноетажна къща
naskov - майстор
А плочи сложи ли в котела?
iceheart - специалист
А стаен термостат сложи ли ?
Micho@85 - специалист
Същия котел но с друга горелка отоплявам 250 кв. с 5 чувалчета на седмица. Стаен термостат, котела на кутия и самоделен "тунинг".
На котела съм сложил оригинални чугунени и керамични плочи за Симе,всички радиатори са с термоглави Хонуейл но не съм сложил стаен термостат ако е нужно и това ще инсталирам
Горелката като и задам дадена темп. достига я влиза в модулация изапочва да я подържа с 1 градус под зададената и не изгася даже и принудително да и задам вкл./изкл. Да ли ако й се сложи стаен термостат като му се зададе дадена темп. той ще я изкл.
naskov - майстор
Горелката не загасва, защото термоглавите не са затворили. Когато и в стаите се стопли те ще затворят и горелката ще спре.
ЗДРАВЕЙ КОЛЕГА!АЗ СЪМ С ГОРЕЛКА B-MAX B-HOME12-30kw.КОДА ЗА ДОСТЪП ДО ИНСТАЛАЦИОННОТО МЕНЮ Е 5555 ПОНЕ НА МОЯТА ГОРЕЛКА.ВСЕ ОЩЕ СЕ БОРА С НАСТРОЙКИ НА ГОРЕЛКАТА.ОТОПЛЯВАМ 180 КВ/М И 3 БОЙЛЕРА ПО 80Л. РАЗХОДА МИ Е 30КГ ПЕЛЕТИ ЗА 24 ЧАСА РАБОТА НА ГОРЕЛКАТА.РАДИАТОРИТЕ МИ СА С ТЕРМОГЛАВИ ,СТАЕН ТЕРМОСТАТ НЯМАМ.ПОЛЗВАМ Я ОТ ДЕКЕМВРИ 2015г.
Здр. колега naskov напълно те разбрах но аз виждам че термоглавите затварят когато ги настр. /напр. на 23'С/ защото радиаторите стават по хладни а темп. в стаята се подържа 23'С но горелката както съм я настроил на 60'С подържа 58-59'С и седи в модулация и не изгася.Четох в инструкцията за темп. плюсов хистерзис че е настроен на +5'С но горелката не достига 65'С седи на 59'С в модулация.Може ли този параметър да се промени?
Колега stanio 1821 благодаря за кода след малко отива да видя дали ще е този код и за мен.Ако успея да достигна твоят 24h разход ще съм герой тази зима,защото в момента отивам на 60-65кг. на 24h

Тема "Настройки на горелка B-Max Round 30" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: