• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
vache - специалист
Имаме инсталация с котел Viadrus U 22, 4 сеционен. Инсталацията е отворен тип с разширителен съд.
Искаме да монтираме горелка за пелети и чета, че исталацията е затворен тип. Това необходимо ли е всъщност и ако да, защо? Интересува ме освен поставянето на горелката какво още ще има да преправяме. :?
Гледах днес в магазина, че има датчик, който следи температурата на водата и съобразно това подава пелети. Чух и за датчици, които следят стайната температура. Какво ще ми препоръчате да сложа. Като цяло не съм се запознавала в детайли точно с тази част...
Благодаря на всички, които ще ми отгворят.
LazarGanev - "Велик майстор"
Не е задължително системата да е затворена. Ако горелката е на Ерато целия комплект за преустройство струва към 2070лв без бункера за пелети, който може да си направите. Отделно още около 100лв за пуск и настройки от техен сервиз за да важи гаранцията. Стайния термостат е пожелание, но е добре да го има
filmatoplo - майстор
С горелката само подменяте горивото , без да се пипа инсталацията .Вместо дърва или въглища в горивната камера гори пламъка на пелетната горелка . :wink:
vache - специалист
Благодаря за отговорите! И аз така си го представях, но понеже чета все за затворени системи та викам да няма някоя особеност. Иначе с въглищата ни беше страх да правим затворена система, че няма особено надежден контрол горенето.

LazarGanev, разбрах, че трябва техник от Ерато да пусне горелката. И за нас така е по-добре, че иначе свалянето на вратата и слагането на тази с горелката е елементарно. Самите настройки сме довлни, че ще направи техник.

Отново благодаря за отговорите!
filmatoplo - майстор
Споделете след монтажа на горелката резултата :)
filmatoplo - майстор
Почерпете техника на горелката , че да си свърши работата както трябва . :wink:
LazarGanev - "Велик майстор"
А бе за 100лв даже техника трябва да ги черпи :-D
torbalan - Дървен философ
хаха
да ходя да я монтирам аз?
vache - специалист
Хахахха, решен е въпроса. Торбалан идва да монтира горелката с/у 100 лв и почерпка :partyman: :wink:

Резултата ще го кажа после. Аз и преди съм питала когато слагахме самия котел. Мен ме перва сачмата през 2-3 г. да сменям отоплението, добре че мъжът ми се съгласява :-D И понеже тогава питах за котел в апартамент и имаше най-различни мнения по въпроса ще трябва да пусна снимки. Котела си е ОК, работи си чудесно. Трети сезон сме с него и засега ни е най-добре. Но възникна проблема, че тази зима в Топливо продават адски некачествени въглища. Не знам всички ли ги карат от Добнас или нашите правят мизерии и ги смесват тук, но са отвратителни. Ние нямаме възможност да складираме 4 тона например и се налага да купуваме на чували. Удрят ни яко в количеството. Абе златно ни излиза това парно. :shock: Освен всичко все пак е трудно да направиш 24 часов цикъл и да регулираш прецизно мощността и разхода. Та добър приятел :roll: даде идейка за тия пелети и аз я приех. Ще видим след 2-3 г. :lol: :lol: :lol:
Благодаря на всички, а когато завършим коридора ще пусна снимки. Ще трявба да се прегради котлето, защото сега иди дойди, ама с горелка, шнек и бункер вече става прекалено странен интериора :cool:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Виадрус У 22 и горелка на пелети - въпроси?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: