• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivan_ti - напреднал
ср апр 13, 2022 4:35 pmшоп написа:
ср апр 13, 2022 4:18 pmivan_ti написа:

Възможно ли е това прохлаждане.....................
Просто не са ти верни термометрите.
Възможно е, не споря, а относно дебита на циркулационната помпа възможно ли е това преохлаждане.
Ahmakov - специалист
ср апр 13, 2022 4:35 pmшоп написа:
ср апр 13, 2022 4:18 pmivan_ti написа:

Възможно ли е това прохлаждане.....................
Просто не са ти верни термометрите.
Да бе, да. Как пък един не случи на термометри?
Просто фреона започва да се изпарява още в кондензатора. Защо ли, питайте този дето ви дава акъл цитирайки Мечо Пух.
ivan_ti - напреднал
ср апр 13, 2022 9:12 pmAhmakov написа:
ср апр 13, 2022 4:35 pmшоп написа:
ср апр 13, 2022 4:18 pmivan_ti написа:

Възможно ли е това прохлаждане.....................
Просто не са ти верни термометрите.
Да бе, да. Как пък един не случи на термометри?
Просто фреона започва да се изпарява още в кондензатора. Защо ли, питайте този дето ви дава акъл цитирайки Мечо Пух.
Добро утро, имаш предвид, че топобменика е голям ли.
ivan_ti - напреднал
ср апр 13, 2022 9:12 pmAhmakov написа:
ср апр 13, 2022 4:35 pmшоп написа:
ср апр 13, 2022 4:18 pmivan_ti написа:

Възможно ли е това прохлаждане.....................
Просто не са ти верни термометрите.
Да бе, да. Как пък един не случи на термометри?
Просто фреона започва да се изпарява още в кондензатора. Защо ли, питайте този дето ви дава акъл цитирайки Мечо Пух.
Добро утро, имаш предвид, че топобменика е голям ли.
nfsto - напреднал
Имам съмнение ,че се не отчита правилно термометъра и то точно в тия градуси на които се ползва отоплението.
Правих всякакви гимнастики. Помпата на 3-2-1 0,7 -0,5 си е постоянна разлика спрямо водата, дори с крана преди помпата си играх.
ТО ми е преоразмерен ,но според мен не е там проблема, защото и с по-големи ТО от моя съм виждал и няма проблеми. Не можах да подменя датчиците през отоплителния сезон заради други проблеми...
Има и още нещо всичко е ППР и няма удобно място за хващене на датчиците /въпросния датчик на студената вода/ сложил съм го на гайката на помпата точно преди ТО.
speka_rs - майстор
чет апр 14, 2022 8:14 amnfsto написа:
Има и още нещо всичко е ППР и няма удобно място за хващене на датчиците /въпросния датчик на студената вода/ сложил съм го на гайката на помпата точно преди ТО.
Не е проблема от преоразмерен топлообменник, според мен е по скоро от недостатъчно фреон в системата.
Всичко направено от ППР наистина не е хубаво, можело да сложиш някоя тетка с термосонда вътре да виждаш правилно температурите на водата, а на медните тръби на фреона лесна работа.
nfsto - напреднал
И липса на фреон не е :) Лично съм го сменявал по везна 1 път. В сервиза като го върнах гаранционно пак е сменен. Никаква разлика спрямо студени фреон - вода.
Можело е ама, като гледах да не объркам съществено не обръщах внимание на дребните детайли. Това не ме оправдава ,но просто подцених проблема.
Ahmakov - специалист
...снимката казва всичко...

Прикачен файл

IMG_20220415_174146.jpg
ivan_ti - напреднал
Според вас 16 киловата топлообменник не е ли голям за машина 8 kw 24 000btu на R22.
maistora1965 - специалист
Ще използвам темата на колегата за да не отварям нова ще монтирам термопомпа в паралел с пелетният котел.Въпросът ми е някои монтирал ли е допълнителен филтър преди термопомпата с цел да запази топлообменника от механични примеси.Или няма нужда от такъв.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: