• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
didoka - помощник
Ами да дадох малко повече за изолация,но като че ли сега се връща.На къщата е eps 12см,на пода 2 см фибран,на плочата отгоре 20 см( 4 пласта х 5 см минерална вата),дограма трокал 76 мм с троен стъклопакет и там разни ниско емисиини и тем подобни стъкла.Тръбите ф16 с алуминиева вложка,помпа вило най малката,за топлообменника не знам.Климатика ми е малко голям ,но изпадна втора ръка на 8 месеца,като нов за 820 лв го пазарих при цена за нов 1650 и го взех.
Здравейте,как се справяте с дефроста?
Ще изполвам темата да попитам за съвет:
Дайте насока за намиране на контролер за термопомпа IVT Ecolane AX-09 , който е бил аналог на Mitsubishi Ecodan PUHZ-w85

Целта е да се подкара в инверторен режим, и ако има възможност да е в достъпен ценови диапазон, тъй като нали все пак гоним икономии. В известните китайски сайтове намирам доста кантролери, но не знам дали въобще имат съвместимост/пълен лаик съм по темата/.
Ще се радвам също ако ме насочите към някой който може да го изработи тази контролер, в нета има доста твърдения, че било много удаачно да се прави с Ардуино и прочее.
radius - майстор
Страшен аналог, при 7С е 9кВ при 2С е 7кВ :shock: и то с 35С вода. При -10 ако е 4кв, какво ще топлиш с него - хола най-много.
Наистина ли е много зле?
Ами дават го като ребрандиран аналог на Мицубишито. Не съм спец по темата,но уж бил същия компресор едно към едно с оригинала, но е стар модел реално.
Но и COP а на мицубишитата е 4,18 а тук имаме 3,9. Е да повече е, но и машината е стар модел.
Още не съм я купил, но алтернативите с по-висок КОП са в пъти по-скъпи...
radius - майстор
Не гледай само КОП-а , а и отдаваната мощност и то при какви температури на топлоносителя са.
вт дек 04, 2018 11:43 amradius написа:
Не гледай само КОП-а , а и отдаваната мощност и то при какви температури на топлоносителя са.
Значи виж, хубаво стана, че питах тук. Почти бях решил да поръчвам машината...
Какви са по-съвременните стойности/опорни/ ако има някъде? Какво трябва да гледам при избора на машина?
radius - майстор
Трудно ми е да ти препоръчам, защото е до късмет. В случая бягаме от темата, но все пак.
Дебнеш в англиския ибей и за около 500-700 паунда си взимаш екодан w85( оригинал). За още 350 си взимаш и контролера и знаеш че имаш машина. Аз съм много доволен, може да видиш темите ми и за капак си купих и резервно тяло да имам.
Но от днес за утре не става, излизат рядко.
J25 - напреднал
Здравейте!
Някой може ли да ми даде телефон за връзка с Емо?
Благодаря!
Някой може ли да ми предостави контакти за читав майстор, който да ми преправи климатика в топлообменник фреон-вода за София? Емо от София ли е?

Благодаря
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: