• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
Най - вълнуващия въпрос зимно време.
ivan_ti - напреднал
Здравейте, имам питане. Машината вече е при мен, Фуджицу 24 конвенционалка. След питания тук там, ми казаха, че ще трябва да взема от Алито или др платка /управление / он офф, пластенчат ТО, някой др неща и буфер, минимум 80 100 за на може машината да работи он офф. Та в правилна насока ли тръгвам или.
шоп - майстор
пон яну 10, 2022 6:47 pmivan_ti написа:
Та в правилна насока ли тръгвам или.
Общо взето не.

Конвенционалния климатик така или иначе си работи он-офф.
Ако имаш водно подово и/или конвектори ще станат нещата.
Платка от алито не ти трябва
ivan_ti - напреднал
пон яну 10, 2022 7:21 pmшоп написа:
пон яну 10, 2022 6:47 pmivan_ti написа:
Та в правилна насока ли тръгвам или.
Общо взето не.

Конвенционалния климатик така или иначе си работи он-офф.
Ако имаш водно подово и/или конвектори ще станат нещата.
Платка от алито не ти трябва
Може ли някой да ми каже, какво трябва да направя, списък, чертеж, че стана много баби хилаво дяте. Дали ще е добър вариант да карам Машината свързана към парното само със ТО, без буфер, и има ли някой в Бургаско да пием по Вино и да помогне.
m0m43 - специалист
Здравейте,

Някой може ли да ми даде връзка с някой който прави ТП - за софийска област.
ivan_ti - напреднал
Здравейте ,малко късно се случиха нещата при мен, то не беше ковиди и др глупости. Та вече събрах така наречената термо помпа от Мидея 24 на R22 приблизително около 8 киловата на отопление 27000 BTU, тръбния път е около 11 метра, обезвъздушена система и тествана с манометри.Сложих пластинчат топлообменник КАОРИ К105S-18CTX. След топлообменика е монтиран буфер от бойлер около 60 70 литра който е свързан към съществуваща отоплителна система.Помпата на топлообменика е Грундфус 25-4 нула няма ,нз защо. Машината тръгва ,вдига налягане като по датчик изключва външния вентилатор. Монтиран е и пресостат за защита на компресора, с параметри 25 бара изключва вентилатор на 20 го пуска . Температурата на фреона в системата и до топлообменика стига до 80 градуса +-. И следния проблем за които питам разбиращите, топлообменика е затоплен само горе в лявата част където влиза фреона, тазликата ДТ на топлообменика е над 40 градуса , тоест фреон на вход е на 80 градиса , на изхода е под 40 даже 30. Съответно водата от топлообменика е с ниска температура, 33 34 градуса , вдига се леко след час работа. Въпроса ми е , липса на гас ли е причината да няма топлобмен , четирипътен вентил на климатика или преоразмерен ТО, както казах модела излиза ,че същия е 22кв на R22.
В допълнение , когато спра помпата започват леко да се изравняват Фреоните на вход и изход , но ме е старх да ги изравня напълно.

Приемам всяка критика, все пак направих всичко сам за опит, ще се радвам на мнения. :partyman:
Здравейте,

Mоже ли да ми дадеte връзка с някой, който прави ТП - за град София?
Имам 2 бр. - Midea 24 инверторна и 45 General ?
nfsto - напреднал
чет апр 07, 2022 4:22 pmivan_ti написа:
Здравейте ,малко късно се случиха нещата при мен, то не беше ковиди и др глупости. Та вече събрах така наречената термо помпа от Мидея 24 на R22 приблизително около 8 киловата на отопление 27000 BTU, тръбния път е около 11 метра, обезвъздушена система и тествана с манометри.Сложих пластинчат топлообменник КАОРИ К105S-18CTX. След топлообменика е монтиран буфер от бойлер около 60 70 литра който е свързан към съществуваща отоплителна система.Помпата на топлообменика е Грундфус 25-4 нула няма ,нз защо. Машината тръгва ,вдига налягане като по датчик изключва външния вентилатор. Монтиран е и пресостат за защита на компресора, с параметри 25 бара изключва вентилатор на 20 го пуска . Температурата на фреона в системата и до топлообменика стига до 80 градуса +-. И следния проблем за които питам разбиращите, топлообменика е затоплен само горе в лявата част където влиза фреона, тазликата ДТ на топлообменика е над 40 градуса , тоест фреон на вход е на 80 градиса , на изхода е под 40 даже 30. Съответно водата от топлообменика е с ниска температура, 33 34 градуса , вдига се леко след час работа. Въпроса ми е , липса на гас ли е причината да няма топлобмен , четирипътен вентил на климатика или преоразмерен ТО, както казах модела излиза ,че същия е 22кв на R22.
В допълнение , когато спра помпата започват леко да се изравняват Фреоните на вход и изход , но ме е старх да ги изравня напълно.

Приемам всяка критика, все пак направих всичко сам за опит, ще се радвам на мнения. :partyman:
Здравей!
Според мен е нормално и тук нямаш проблеми /освен ,че ти е висока температурата на вход фреон/.
Иначе това което те притеснява не е проблем.
Изход фреон трябва да е горе долу колкото студената вода. А топлата вода трябва да е една идея в повече /примерно топлата вода трябва да е + 2гр +4гр повече от студената/.
Топлообмен имаш и точно поради тази причина ти е студен ТО. 32-33 гр е под телесната и е нормално да го чувстваш студен.
Ето пример как е при мен:
Изображение
Ahmakov - специалист
ср апр 13, 2022 11:28 amnfsto написа:
...
Здравей!
Според мен е нормално и тук нямаш проблеми /освен ,че ти е висока температурата на вход фреон/.
Иначе това което те притеснява не е проблем.
Изход фреон трябва да е горе долу колкото студената вода. А топлата вода трябва да е една идея в повече /примерно топлата вода трябва да е + 2гр +4гр повече от студената/.
Топлообмен имаш и точно поради тази причина ти е студен ТО. 32-33 гр е под телесната и е нормално да го чувстваш студен.
Ето пример как е при мен:
Изображение
То и при тебе, не е кой знае колко нормално.
Как успяваш да охладиш фреона до 36,7С с вода 37,5С ???
Ама това е "детската болест" на направи си сам ТП...
ivan_ti - напреднал
ср апр 13, 2022 2:50 pmAhmakov написа:
ср апр 13, 2022 11:28 amnfsto написа:
...
Здравей!
Според мен е нормално и тук нямаш проблеми /освен ,че ти е висока температурата на вход фреон/.
Иначе това което те притеснява не е проблем.
Изход фреон трябва да е горе долу колкото студената вода. А топлата вода трябва да е една идея в повече /примерно топлата вода трябва да е + 2гр +4гр повече от студената/.
Топлообмен имаш и точно поради тази причина ти е студен ТО. 32-33 гр е под телесната и е нормално да го чувстваш студен.
Ето пример как е при мен:
Изображение
То и при тебе, не е кой знае колко нормално.
Как успяваш да охладиш фреона до 36,7С с вода 37,5С ???
Ама това е "детската болест" на направи си сам ТП...
Възможно ли е това прохлаждане да се дължи на помпа с по голям дебит от препоръчителния за конкретния ТО. Или както казва един познат, фреона се втечнява във самия топлообменник и не отдава на 100% енергията, и е нужно да се сложи ресивър след ТО.
шоп - майстор
ср апр 13, 2022 4:18 pmivan_ti написа:

Възможно ли е това прохлаждане.....................
Просто не са ти верни термометрите.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

Тема "Термопомпа от климатик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: